Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Tomaszowianie pomagają! Mieszkańcy i firmy niosą pomoc w trudnych czasach

Tomaszowianie pomagają! Mieszkańcy i firmy niosą pomoc w trudnych czasach
26 marca
10:06 2020

4 marca potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce. Od tamtego czasu wprowadzono wiele ograniczeń m.in. zamknięto granice, wprowadzono zakaz swobodnego przemieszczenia się. Jednak wirus nadal rozprzestrzenia się. To szczególnie trudne wyzwanie dla pracowników służby zdrowia. Ratownicy medyczni, lekarze, pielęgniarki, salowe, farmaceuci są na pierwszej linii frontu walki o nasze zdrowie i życie, jednocześnie codziennie narażając swoje. Niestety brakuje maseczek ochronnych, przyłbic i kombinezonów ochronnych.  

Duże wsparcie od mieszkańców w czasie walki z koronawirusem otrzymuje szpital w Tomaszowie Mazowieckim. Powstała oddolna inicjatywa i  grupa na Facebooku Tomaszowianie pomagają! https://www.facebook.com/groups/671343836958302, gdzie każdy może zaoferować swoją pomoc nie tylko dla pracowników służby zdrowia, ale także dla osób starszych i schorowanych.  Grupa ma już prawie 4000 członków. Ludzie dowożą medykom posiłki, maski, rękawiczki, pieką ciasta. Pomoc, jaka napływa od mieszkańców, przekracza najśmielsze oczekiwana.

Każdego dnia pojawiają się doniesienia o budujących przykładach społecznej solidarności. Przykładem może być grupa wsparcia, która powstała z inicjatywy lokalnego sztabu WOŚP i Hufca ZHP, oferująca pomoc seniorom.

Również lokalne firmy włączają się w pomoc.

Właściciel firmy Ezbud Zenon Łaski przekazał swoje wsparcie finansowe, które pozwoli na zakup środków ochrony indywidualnej dla personelu

Również Galeria Tomaszów zaoferowała swoją pomoc. W pierwszym etapie Tomaszowskie Centrum Zdrowia otrzymało od centrum handlowego maseczki ochronne oraz zdrowe przekąski dla personelu medycznego.

Wsparcie Galerii Tomaszów to odpowiedź na konkretne potrzeby szpitala oraz Pogotowia Ratunkowego. Działania będą podzielone na etapy. W pierwszej kolejności centrum przekazało 400 włóknikowych maseczek ochronnych oraz zdrowe przekąski dla pracowników placówek. Wkolejnym etapie planuje dostarczyć 150 maseczek z filtrem typu FFP2.- mówi Olga Wiernicka, Regional Marketing Manage

Galeria wykorzysta także swoje media społecznościowe (13 000 fanów) do zamieszczania komunikatów informacyjno-edukacyjnych oraz promocji ważnych inicjatyw społecznych.

Ceramika Paradyż przekazała środki na zakup 100 kombinezonów i kilkuset specjalistycznych masek dla personelu medycznego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

To jedyny w regionie szpital z oddziałem obserwacyjno-zakaźnym wyznaczony do bezpośredniej walki z chorobą COVID-19. Firma wsparła także oddolne działania tomaszowskiego sztabu WOŚP oraz lokalnego hufca ZHP, które pomagają okolicznym mieszkańcom przebywającym w izolacji.

– W tych trudnych dla nas wszystkich chwilach dostrzegamy potrzebę zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Dotyczy to nie tylko naszych pracowników, partnerów biznesowych czy klientów, ale również całej lokalnej społeczności. Tomaszowskie Centrum Zdrowia jest nam szczególnie bliskie, nie tylko ze względu na lokalizację. Podziwiamy wysiłek oraz poświęcenie personelu medycznego i chcemy, aby lekarze, ratownicy medyczni i pielęgniarki czuli się jak najbezpieczniej podczas pełnienia swojej ważnej pracy. Przekazane przez nas środki zostaną przeznaczone na sprzęt, który według wskazań dyrekcji szpitala jest obecnie najpotrzebniejszy – mówi Tomasz Popielawski, rzecznik prasowy Ceramiki Paradyż.


Nie jesteśmy w stanie zliczyć, ile w ostatnich dniach dostaliśmy od Was dobra i wsparcia, w każdej możliwej postaci – piszą na Facebooku pracownicy szpitala

Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się przezwyciężyć ten ciężki czas. 

Możecie nas również wspomóc, wpłacając środki finansowe na konto Fundacji Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. z dopiskiem 'na walkę z koronawirusem’, dzięki wpłaconym środkom będziemy mogli zakupić sprzęt oraz środki ochrony indywidualnej, które są tak bardzo potrzebne w obecnym czasie. 

Dziękujemy za wszystko! ❤️

Wsparcie finansowe również od samorządu

Wczoraj Zarząd powiatu tomaszowskiego zdecydował na przekazanie dla Tomaszowskiego Centrum Zdrowia kwoty 200 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem.

Z przekazanego wkładu finansowego TCZ zakupi środki ochrony indywidualnej dla personelu, m.in.:
* maseczki chirurgiczne
* maseczki z filtrem
* fartuchy ochronne
* gogle ochronne
* rękawiczki.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu