Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zakaz przemieszczania się. Czy można wyjść na spacer lub pobiegać?

Zakaz przemieszczania się. Czy można wyjść na spacer lub pobiegać?
24 marca
20:54 2020

Osoby aktywne fizycznie pytają, czy muszą zmieniać swój tryb życia i zaprzestać uprawiania sportu na świeżym powietrzu? Również osoby chętnie spędzające wolny czas na spacerach w parku lub lesie, zastanawiają się czy po wprowadzeniu dzisiaj przez rząd ograniczenia w przemieszczaniu się, muszą zrezygnować z tej formy relaksu.

Odpowiedzi w tej sprawie opublikowało właśnie  Ministerstwo Zdrowia:


Czy mogę wyjść na spacer do parku lub lasu, wyjść z dziećmi na plac zabaw?

Przepisy odnoszą się do niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć spacer czy wyjście do lasu, ale z zachowaniem ograniczeń odległości oraz limitu przemieszczających się osób (maksymalnie dwie osoby, z wyłączeniem rodzin).  Zalecamy, aby ograniczać tego typu wyjścia do niezbędnego minimum. 

Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

Czy złamaniem obostrzeń jest samodzielne uprawianie sportu na zewnątrz, w tym rekreacyjna jazda na rowerze?

Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin).


Źródło: www.gov.pl

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu