Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

ZDiUM dezynfekuje miejsca publiczne

ZDiUM dezynfekuje miejsca publiczne
06 kwietnia
21:50 2020

Pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w poniedziałek, 6 kwietnia rozpoczęli dezynfekcję miejsc w przestrzeni publicznej na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, w których codziennie pojawia się duża liczba osób. Odkażane są przystanki komunikacji miejskiej, ale także ławki i kosze na śmieci m.in. na skwerach czy przy dworcu PKP.


Prowadzona akcja ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców i zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem. Odkażanie wyznaczonych miejsc wykonywane jest zgodnie z wytycznymi przekazanymi samorządom przez Głównego Inspektora Sanitarnego, a użyte do dezynfekcji środki są bezpieczne dla ludzi, zwierząt i środowiska.

Aby jednak preparat mógł skutecznie zadziałać, a mieszkańcy nie byli narażeni na kontakt z mokrą powierzchnią, spryskane miejsca na około dwie godziny zabezpieczane są taśmą.

Przypomnijmy, że pracownicy ZDiUM przeprowadzili już także dezynfekcję targowiska miejskiego przy placu Narutowicza. Systematycznie odkażane są również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego, które dodatkowo są też ozonowane.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu