Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

9 osób z terenu Tomaszowa Mazowieckiego i okolic zatrzymanych. Zarabiali na prostytucji

9 osób z terenu Tomaszowa Mazowieckiego i okolic zatrzymanych. Zarabiali na prostytucji
26 lutego
14:38 2015

24 i 25 lutego 2015 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach wspólnie z policjantami z Zespołu ds. Handlu Ludźmi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi zatrzymali łącznie 9 osób z terenu Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, które nakłaniały kobiety do prostytucji i czerpały z niej korzyści.

Praca nad tą sprawą rozpoczęła się w pierwszej połowie 2014 roku. Policjanci uzyskali informacje dotyczące działania na terenie województwa łódzkiego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem dochodów z prostytucji oraz nakłaniania do niej kobiet.

sutenmer_tomaszow

Wczesnym rankiem 24 lutego 2015 roku na terenie Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymanych zostało 8 osób w wieku 28-50 lat. Ostatni, 26-letni mężczyzna, został zatrzymany następnego dnia. Wśród zatrzymanych były 2 kobiety w wieku 28 i 31 lat. Ustalono, że nakłaniane do prostytucji kobiety świadczyły usługi seksualne zwykle w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych województwa łódzkiego, w wynajętych mieszkaniach, a nawet dojeżdżając do klienta.

Grupa przestępcza zajmowała się organizowaniem tego procederu i panował  w niej w tej kwestii pewien podział obowiązków. Część osób wchodzących w skład grupy zajmowała się wyszukiwaniem kobiet, część organizowaniem spotkań i zapewnianiem dojazdu, a inni zajmowali się pobieraniem od kobiet zarobionych pieniędzy i rozliczaniem ich z liderem grupy. Podczas przeszukania policjanci znaleźli dokumenty wskazujące na posiadanie przez niektórych podejrzanych majątków nabytych za dochody z przestępczego procederu. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mieszkanie o wartości 160 tys. zł oraz 3.300zł gotówki. Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sutenerstwa. 25 lutego wobec 2 mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt. Kolejny wniosek zostanie rozpatrzony w dniu dzisiejszym.

 

 

Komenda Wojewódzka w Łodzi

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu