Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Akcja Znicz w Tomaszowie Mazowieckim

Akcja Znicz w Tomaszowie Mazowieckim
31 października
20:31 2014

Jak co roku z końcem października policja przygotowuje się do Święta Zmarłych. Policyjna akcja Znicz ma ułatwić ludziom dojazd i powrót z nekropolii. Funkcjonariusze czuwać będą nad bezpieczeństwem osób odwiedzających cmentarze.

Wiele osób odwiedza cmentarze porządkując groby bliskich w tym celu podróżując często po całym kraju. Przygotowując groby zmarłych pamiętajmy, aby na cmentarz nie zabierać ze sobą wartościowych przedmiotów, dużej ilości gotówki i większych bagaży. W czasie porządkowania i strojenia miejsc pochówku bliskich nie pozostawiajmy, ani na chwilę torebek czy saszetek bez opieki, nie prośmy o pomoc przygodnie napotkanych ludzi. Zwłaszcza osoby starsze i samotne powinny zapewnić sobie na ten czas towarzystwo krewnych lub znajomych. Starajmy się opuszczać nekropolie przed zapadnięciem zmroku.Drogie ozdoby, znicze i kwiaty połóżmy na grobach tuż przed Świętem, tak, aby zminimalizować ryzyko kradzieży.

Co roku w tym czasie policjanci zatrzymują tzw. hieny cmentarne, które okradają nagrobki a przedmioty uzyskane w ten sposób odsprzedają. Jadąc autobusem,szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu nie traćmy z oczu torebki i unikajmy tłoku. Panowie nie powinni przechowywać portfeli w tylnych kieszeniach spodni. W pociągu zwłaszcza na dalekich trasach nie rozmawiajmy z przypadkowymi osobami i nie przyjmujmy żadnych poczęstunków od współpasażerów. Wychodząc z przedziału, nawet na chwilę, zawsze zabierajmy ze sobą pieniądze i dokumenty. Samochody należy parkować w miejscach wyznaczonych wokół cmentarzy pamiętając, aby nie zastawiać drogi innym. Udając się na cmentarz warto zabrać z pojazdu atrakcyjne przedmioty i dokumenty a samochód dokładnie zamknąć i uruchomić urządzenia alarmowe.

W okresie Święta Zmarłych, musimy liczyć się  z wieloma utrudnieniami w nekropolii.

Przy starszym cmentarzu w mieście z ruchu całkowicie wyłączone zostaną ulice: Ugaj, Smutna i wszystkie do niej dochodzące, ponadto na ul. Długiej będzie obowiązywał jednostronny zakaz zatrzymywania. Dodatkowe parkingi utworzone zostaną na całej długości ul. M. Skłodowskiej-Curie i dochodzących do niej, a ponadto na błoniach i przyległych do ul. Chopina i po jednej stronie ul. Cegielnianej.

Na drugim cmentarzu, przy ulicy Dąbrowskiej, będzie zakaz zatrzymywania się, a parkowanie samochodów dozwolone tylko w wyznaczonych miejscach. Takie powstaną również wzdłuż ul. Bema. Wyłączony z ruchu będzie łącznik od ul. Bema do Kaktusowej.  

 

KPP Tomaszów Maz.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu