Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Była pracownica sądu w Tomaszowie wyłudziła pół miliona złotych

Była pracownica sądu w Tomaszowie wyłudziła pół miliona złotych
29 października
15:03 2020

Policjanci z tomaszowskiego Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zatrzymali i przedstawili 87 zarzutów byłej pracownicy sądu. Kobieta dopuściła się oszustw, podrabiania dokumentów i uczyniła sobie z przestępczej działalności stałe źródło dochodu. Wyłudziła od Skarbu Państwa kwotę ponad pół miliona złotych. W tej sprawie zatrzymano również trzech członków jej rodziny.

Tomaszowscy policjanci na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji uzyskali informację, iż jedna z mieszkanek Tomaszowa może być zamieszana w działalność przestępczą, z której uczyniła sobie stałe źródło dochodu.

Policjanci pogłębiali uzyskaną wiedzę i zbierali materiał dowodowy, który 27 października 2020 roku pozwolił zatrzymać 57-letnią kobietę, do niedawna pracownicę tomaszowskiego sądu. Policjanci ustalili, że kobieta pełniła funkcję kierowniczą w jednym z wydziałów tomaszowskiego sądu.

W latach 2012 – 2020 nadużywała swoich kompetencji na zajmowanym stanowisku, podrabiała dokumenty stanowiące podstawę wypłaty środków finansowych będących zwrotami opłat sądowych. Pieniądze te były przelewane na wskazane rachunki bankowe, które należały do niej lub do najbliższych członków jej rodziny. Troje z nich, dwóch mężczyzn i kobieta również zostali zatrzymani.

Ustalono, że zatrzymani założyli kilkadziesiąt kont bankowych, na które przelewane były wyłudzone pieniądze. Na konta założone przez 57-latkę wykonano kilkaset przelewów na łączną sumę ponad 511.000 złotych. Policjanci nadal ustalają ile pieniędzy przelano na pozostałe konta bankowe. 

Nieuczciwej 57-latce policjanci przedstawili łącznie 87 zarzutów oszustwa, podrabiania dokumentów i uczynienia sobie z przestępczej działalności stałego źródła dochodu. Kobiecie grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty pomocy w ukryciu środków pochodzących z przestępstwa usłyszały pozostałe osoby zatrzymane w tej sprawie. Grozi za to kara nawet do 5 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy. 


Źródło: policja.pl

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu