Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

„Jako kocha, to poczeka”. Serduszko zamiast mandatu

„Jako kocha, to poczeka”. Serduszko zamiast mandatu
14 lutego
16:47 2017

14 lutego to „Dzień Zakochanych” popularnie zwany Walentynkami. To czas, który chcemy spędzić z bliskimi nam osobami. Policjanci z garnizonu łódzkiego właśnie w tym wyjątkowym dniu zaplanowali działania mające na celu zwrócić uwagę kierujących na sprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas akcji prowadzonej na drodze, funkcjonariusze dla osób, które przekroczyły dozwoloną prędkość przygotowali okolicznościowe zapachowe serduszka z wymowną treścią: „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka”.

To idealny dzień, aby uświadamiać kierujących, którzy jednocześnie mogą być żonami, mężami, narzeczonymi czy rodzicami, że uczucie to nie tylko stan ducha ale również odpowiedzialność. Tego dnia policjanci w szczególny sposób będą uczulać użytkowników dróg, że na spotkanie lepiej dojechać nieco spóźnionym niż nie dojechać wcale.

 

Analiza zdarzeń drogowych z winy kierujących zaistniałych na terenie powiatu tomaszowskiego w 2016 roku wskazuje, ze przyczyną 146 kolizji i 42 wypadków drogowych była nadmierna prędkość w w tych zdarzeniach drogowych 1 osoba poniosła śmierć na miejscu, natomiast 54 zostało rannych.

 

Pamiętajmy, że nie zawsze dozwolona prędkość jest prędkością bezpieczną. Zwłaszcza w okresie zimowym pozornie czarna nawierzchnia nie gwarantuje przyczepności i panowania nad pojazdem. Apelujemy- poruszajmy się z prędkością bezpieczną, a wiec taką która zapewni nam zatrzymanie pojazdu unikając zdarzenia.

 

Źródło: policja.pl


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa