Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Monitoring miejski. Zatrzymano amatorów cudzej własności

Monitoring miejski. Zatrzymano amatorów cudzej własności
24 kwietnia
18:17 2019

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego tomaszowskiej komendy, w wyniku działań prowadzonych wspólnie z pracownikami Centrum Monitoringu Miejskiego, zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli meble ogrodowe o wartości 800 zł. Prawowity właściciel odzyskał już zrabowane mienie, a sprawcy kradzieży usłyszeli policyjne zarzuty za które grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w nocy 17 kwietnia 2019 roku w centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Pracownik Centrum Monitoringu Miejskiego zauważył dwóch mężczyzn, którzy sprzed jednego z lokali gastronomicznych na pl. Kościuszki zabrali cztery krzesła i stół. Nie mając pewności, że osoby te były do tego uprawnione, o fakcie bezzwłocznie poinformował oficera dyżurnego tomaszowskiej policji. Jednocześnie pracownik monitoringu cały czas śledził kierunek oddalania się mężczyzn. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjne patrole z referatu patrolowo-interwencyjnego i wydziału kryminalnego. Dzięki precyzyjnym wskazówkom przekazywanym przez pracownika Centrum Monitoringu Miejskiego, policjanci zatrzymali na terenie posesji położonej przy ulicy Jerozolimskiej, dwóch mężczyzn w wieku 45 i 46 lat. Odzyskali też zrabowane mienie. Mężczyźni byli pijani i nie potrafili odpowiedzieć w jakim celu ukradli ogrodowe meble, których wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę 800 zł. Mundurowi przekazali odzyskane mienie prawowitemu właścicielowi, a przestępczy duet do czasu wytrzeźwienia osadzili w policyjnych celach. Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do osób, które są świadkami przestępstw lub wykroczeń, by w trybie natychmiastowym przekazywały informacje policji dzwoniąc pod numery alarmowe 997 lub 112. Jak pokazuje powyższy przykład, takim działaniem możemy przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa