Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Nowy radiowóz dla policjantów z Czerniewic

Nowy radiowóz dla policjantów z Czerniewic
30 grudnia
12:35 2021

Flotę pojazdów Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim zasilił nowy radiowóz m-ki Kia. To czwarte auto jakie trafiło do tomaszowskiej policji w tym roku. Pojazd zakupiono za kwotę ponad 120 tyś. złotych ze środków budżetowych Policji przy wsparciu samorządów gminnych z Czerniewic, Żelechlinka, Lubochni, Rzeczycy i Inowłodza. Nowy oznakowany radiowóz będzie wykorzystywany w codziennej służbie przez policjantów z Komisariatu Policji w Czerniewicach.

29 grudnia 2021 roku o godzinie 12:00, przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim rozpoczęła się uroczystość przekazania policjantom z Komisariatu Policji w Czerniewicach  nowego radiowozu połączona z podziękowaniami dla wójtów gmin Czerniewice, Żelechlinek, Lubochnia, Rzeczyca i Inowłódz, które wsparły jego zakup. Łączna wartość zakupu to kwota 126 567 zł. Pojazd zakupiono ze środków budżetowych Policji ( 51 % wartości)  przy wsparciu wymienionych gmin ( 49 % wartości)

Nowy oznakowany radiowóz to Kia Sportage IV generacji napędzana wzmocnionym silnikiem o pojemności 1,6 litra i mocą aż 177 koni. Maksymalna prędkość jaką może osiągnąć to ponad 200 km/h. Auto wyposażone jest w napęd 4×4, manualną skrzynię biegów, klimatyzację oraz wszelkie atrybuty policyjnego radiowozu. Dodatkowo auto doposażono w duży zestaw ratownictwa medycznego R-0.

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman podziękował przedstawicielom władz samorządowych za wsparcie zakupu i dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu tomaszowskiego. Wręczył również obecnym świąteczno-noworoczne upominki.

Przekazane policjantom z Komisariatu Policji w Czerniewicach auto, to czwarty radiowóz jaki zasilił w 2021 roku flotę tomaszowskiej policji. Wcześniej przekazano policjantom do użytku nieoznakowaną Kia Sportage, oraz oznakowanę Kia Caee’d i Volkswagen Caddy.   

Modernizacja floty policyjnej poprawi warunki służby policjantów, co z pewnością przełoży się na zwiększenie skuteczności ich działań oraz wzmocni poczucie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

 


Źródło: policja.pl

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu