Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Pijany kierowca zabił rowerzystę i uciekł

Pijany kierowca zabił rowerzystę i uciekł
12 listopada
21:20 2014

10 listopada 2014 r. o godz. 19.00 na drodze gminnej Wykno-Magdalenka w gminie Będków zdarzył się tragiczny wypadek drogowy. Wstępnie ustalono, że poza obszarem zabudowanym, na nieoświetlonej drodze, 43-letni mężczyzna prowadząc rower, bez kamizelki odblaskowej, przy prawej krawędzi jezdni został potrącony przez samochód opel vectra.

Kierujący pojazdem nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Na skutek obrażeń pieszy poniósł śmierć na miejscu. Policjanci z komisariatu w Rokicinach przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli tablicę rejestracyjną z opla. Szybko okazało się, że sprawca pojechał do pobliskiego lasu, aby się tam ukryć.

Jego samochód zwrócił uwagę myśliwych wracających z polowania. Trzej myśliwi już po 10 minutach ujęli kierującego oplem w odległości około 1 kilometra od miejsca zdarzenia i przekazali stróżom prawa. Okazało się, że to 53-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego objęty sądowym zakazem kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Został przewieziony do tomaszowskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia oraz złamania sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

KPP Tomaszów Maz.

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu