Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Policjanci zatrzymali 21-latka okradającego mieszkania

Policjanci zatrzymali 21-latka okradającego mieszkania
17 sierpnia
16:01 2015

Od połowy lipca na terenie Tomaszowa Mazowieckiego działał złodziej, który dokonał 20 kradzieży 

Schemat działania zawsze był taki sam, wykorzystywał niezamknięte drzwi domów, balkonów kradł zazwyczaj pieniądze, jednak nie gardził innymi wartościowymi przedmiotami będącymi w zasięgu ręki. Takich kradzieży policjanci tomaszowscy odnotowali 20.

Podejrzany wpadł 15 sierpnia. Kryminalni od pierwszych zgłoszeń rozpoczęli obserwację miejsc w których najczęściej pojawiał się sprawca, zbierali dowody, typowali i sprawdzali kolejne podejrzewane osoby. Wszystkie tropy doprowadziły do 21-letniego mieszkańca Tomaszowa, znanego policjantom z wcześniejszych konfliktów z prawem.

Podejrzany pojawił się o godzinie 3:00, na ulicy Sosnowej. Mężczyzna kierował fordem fiestą, razem z nim podróżował jego rówieśnik. Kierujący fordem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, nie posiadał też potwierdzenia zawarcia polisy OC. Oprócz wykroczeń drogowych, zebrany przez kryminalnych materiał dowodowy wskazywał bezspornie jego jako sprawcę wspomnianych kradzieży. Policjanci ustalają rolę pełnioną w przestępczym charakterze przez drugiego z zatrzymanych. Podejrzany już usłyszał zarzuty kradzieży, grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, sprawa jest rozwojowa.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu