Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Dzieci z Tomaszowa najlepsze w województwie

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa. Dzieci z Tomaszowa najlepsze w województwie
26 listopada
06:52 2014

21 listopada 2014 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi odbył się IX finał „Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa”.

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa to program profilaktyczny realizowany od dziewięciu lat przez Policję woj. łódzkiego. Jego głównym celem jest kształcenie u dzieci w wieku wczesnoszkolnym bezpiecznych postaw w kontakcie z zagrożeniami.
Integralną częścią tego programu jest Konkurs sprawności fizycznej oraz wiedzy o bezpieczeństwie. Przebiega on w trzech etapach – szkolnym, powiatowym i wojewódzkim. Corocznie w Łodzi organizowany jest finał konkursu, w którym biorą udział reprezentacje dzieci z klas II szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego.

W tegorocznym finale wzięły 22 drużyny (tj. pary zawodników: dziewczynka i chłopiec). Powiat tomaszowski reprezentowali zwycięscy etapu powiatowego: Iga Smejda i Bartosz Strzelecki z klasy II d Szkoły Podstawowej Nr 1 w Tomaszowie Maz.

policyjna-akademia-bezpieczenstwa-2014a
Jak się okazało byli oni bezkonkurencyjni – zajęli I miejsce. Również I miejsce zajęli kibicując Idze i Bartkowi ich koledzy i koleżanki z klasy w konkursie pn. Super Kibic”. Dzieci do konkursu przygotowała ich wychowawczyni Anna Muszyńska.

policyjna-akademia-bezpieczenstwa-2014b

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu