Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Ruszył sezon wypoczynku nad wodą. Odprawa służb nad Zalewem Sulejowskim (ZDJĘCIA)

Ruszył sezon wypoczynku nad wodą. Odprawa służb nad Zalewem Sulejowskim (ZDJĘCIA)
Czerwiec 16
13:34 2019

Wymarzona pogoda do wypoczynku nad wodą oraz nadchodzące wakacje i okres urlopowy to właściwy czas na oficjalne otwarcie sezonu wodnego. Z tej okazji Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau i Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi inp. Andrzej Łapiński zorganizowali spotkanie plenerowe służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Była to również doskonała okazja do przeprowadzania narady komendantów garnizonu łódzkiego z Komendantem Wojewódzkim oraz posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarzadzania Kryzysowego pn. ,,Bezpieczne wakacje”. W trakcie spotkania tomaszowscy ,,wodniacy” otrzymali do użytku nowoczesną łódź motorową, która patrolować będą wody Zalewu Sulejowskiego.

14 czerwca 2019 roku punktualnie o godzinie 10:00 na Smardzewickiej plaży znajdującej się przy Zalewie Sulejowskim, rozpoczęło się spotkanie zorganizowane z inicjatywy Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inp. Andrzeja Łapińskiego, inaugurujące oficjalne rozpoczęcie ,,Sezonu Wodnego 2019”  dla służb i instytucji odpowiadających za bezpieczeństwo.

Po oficjalnym przywitaniu gości oraz wszystkich zgromadzonych, zarówno Wojewoda jak i Komendant Wojewódzki Policji insp. Andrzej Łapiński odnieśli się do nadchodzącego okresu wytężonej i skoordynowanej pracy wielu służb związanej z letnim wypoczynkiem i wakacyjna przerwą w nauce dzieci i młodzieży.

Obaj podkreślili, iż istotnym jest by służby, które współpracują w ramach koordynacji działań, miały możliwość na początku sezonu wymienić się doświadczeniami i omówić sprawy bieżące. Głos zabrali również przedstawiciele innych służb i władz samorządowych.

 

 

W trakcie spotkania przedstawiciel Policji Wodnej z KPP w Tomaszowie Mazowieckim sierz.sztab. Tomasz Kędzierski otrzymał z rąk Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Rau i Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego kluczyki do zakupionej w ramach „Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020”, nowej łodzi patrolowej.

 

 

Przekazana tomaszowskim ,,wodniakom” łódź hybrydowa typu RIB została wyposażona w silnik o mocy 200 KM. Jest w pełni wyposażona w sprzęt ratunkowy m.in.: koła ratunkowe, kamizelki, bojki, apteczki. Ma również inne niezbędne i bardzo pomocne oprzyrządowanie np.: echosondę i urządzenia nawigacyjne. Jest to łódź, która doskonale sprawdza się na zbiornikach wodnych o charakterystyce zbliżonej do tej na Zalewie Sulejowskim. To kolejna łódź w dyspozycji tomaszowskiej policji wodnej. Niemal identyczna użytkowana jest już od kilku lat i umożliwiała policjantom patrolującym wody zalewu zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańcom i turystom licznie wypoczywającym nad brzegami zbiornika lub pływającym po jego terenie.

 

 

Uczestnicy spotkania w tym liczni przedstawiciele mediów mieli sposobność obejrzenia zaaranżowanej symulacji zdarzenia na zbiorniku wodnym połączonego z akcją ratunkową prowadzona przez służby medyczne i WOPR oraz policyjnym pościgiem za motorowodniakiem poruszającym się skuterem wodnym, który doprowadził do zagrożenia zdrowia i życia innych uczestników sportów wodnych.

 

Odbył się również pokaz sztuk walki zaaranżowany przez uczniów klasy mundurowej z tomaszowskiego ,,Mechanika”. Mimo mocno napiętego grafiku spotkania, Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman znalazł również czas by z najmłodszymi milusińskimi obecnymi na spotkaniu ze specjalnie przygotowanymi transparentami propagującymi bezpieczny wypoczynek nad wodą, przeprowadzić krótkie prelekcje związane z odpowiedzialnym zachowaniem nad wodą i sposobem alarmowania służb w przypadku zagrożenia.

 

Po zakończeniu części plenerowej na terenie jednego z ośrodków konferencyjnych odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pn. ,,Bezpieczne Wakacje” a następnie narada komendantów garnizonu łódzkiego z Komendantem Wojewódzkim Policji w Łodzi.


 

Źródło: policja.pl,  materiały własne foto: Dariusz Kwapisiewicz.

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa