Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Śmiertelny wypadek na drodze w Twardej

Śmiertelny wypadek na drodze w Twardej
13 czerwca
20:33 2017

12 czerwca o godzinie 14:00, w Twardej na ulicy Głównej doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć na miejscu poniosła 89 letnia rowerzystka. Jak wynika ze wstępnych ustaleń 61-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego, kierując kia, z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn, na prostym odcinku drogi potrącił jadącą w tym samym kierunku 89 – letnią rowerzystkę. Kierujący pojazdem natychmiast wezwał służby ratunkowe. Niestety kobiety nie udało się uratować zmarła. Kierujący pojazdem był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku drogowego wyjaśniają policjanci z Tomaszowa.

Policjanci przypominają:

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności. Kierowcy często tracą czujność i nie zdejmują nogi z gazu. Wystarczy chwila nieuwagi, a najmniejszy błąd kierowcy może skończyć się zjechaniem z drogi lub zderzeniem z innym pojazdem. Policjanci apelują! Apelujemy o rozsądek i ostrożność na drodze oraz kierowanie z wyobraźnią.

Podstawowymi zasadami, jakimi powinni się kierować rowerzyści, to zasada ograniczonego zaufania i zasada szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach przecinania się torów jazdy samochodów i rowerów. Nawet w sytuacji zbliżania się rowerzysty do przejazdu dla rowerów, a więc sytuacji, w której ma on pierwszeństwo przed samochodem np. skręcającym w prawo, rowerzysta musi wykazać się ostrożnością, bowiem pierwszeństwo nie gwarantuje mu bezpieczeństwa! Głównym celem, jaki powinien stawiać przed sobą świadomy rowerzysta, to bezpieczne dotarcie do celu, a nie egzekwowanie pierwszeństwa. Kierowcę samochodu chroni blacha, a rowerzystę – zwykle nic.

 

Policja.plSkomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa