Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Sprawca śmiertelnego potrącenia na ul Warszawskiej zatrzymany. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

Sprawca śmiertelnego potrącenia na ul Warszawskiej zatrzymany. Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów
07 października
15:09 2021

Tomaszowscy kryminalni zatrzymali 48-latka posiadającego dożywotni zakaz kierowania pojazdami, który kierując osobowym renault, potracił 39-letniego pieszego i odjechał z miejsca zdarzenia. Uszkodzony pojazd 48-latek ukrył w stodole znajomego licząc, że nikt nie powiąże go z wypadkiem. Pieszy zaś zmarł w szpitalu po kilku godzinach od przewiezienia. Podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Do zdarzenia doszło 3 października 2021 roku po godzinie 20.00 na ulicy Warszawskiej w Tomaszowie Mazowieckim w okolicach Stacji BP. Sprawca mimo, iż bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymał swój pojazd, postanowił po chwili odjechać z miejsca nie udzielając ofierze wypadku niezbędnej pomocy.

Pracujący przy sprawie policjanci pod nadzorem prokuratora zbierali wszelkie informacje na temat zdarzenia. W sprawę zaangażowane zostały duże policyjne siły a nadzorujący sprawę prokurator zlecił sekcję zwłok ofiary wypadku i powołał biegłego z zakresu ruchu drogowego co przyniosło wymierny efekt. 5 października 2021 roku pracujący przy sprawie policjanci wydziału kryminalnego, dotarli do informacji o potencjalnym sprawcy wykorzystując przy tym również zapis z kamer monitoringu miejskiego i prywatnego. Już ich wstępna weryfikacja dała podstawy do zatrzymania 48-letniego tomaszowianina.

Jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych policjanci zatrzymali zaskoczonego sytuacją mężczyznę na jednej z ulic w centrum miasta. Już we wstępnej rozmowie z kryminalnymi mężczyzna przyznał się do spowodowania wypadku.

Policjanci ustalili również, że 48-latek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a auto uczestniczące w zdarzeniu ukrył w stodole swojego znajomego. Samochód został zabezpieczony przez policjantów na potrzeby prowadzonego postępowania, a mężczyzna po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty, spowodowania zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł pieszy, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Na wniosek prokuratora sąd aresztował podejrzanego


Źródło: policja.pl

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu