Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Trzech żołnierzy zatrzymało pijanego kierowcę

Trzech żołnierzy zatrzymało pijanego kierowcę
25 kwietnia
20:14 2017

Tomaszowska policja kieruje słowa uznania dla obywatelskiej postawy trójki młodych żołnierzy, którzy dzięki swojej zdecydowanej postawie udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy ,stwarzającemu zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

24 kwietnia 2017 roku  o 14:55 dyżurny policji otrzymał informację, iż w Rękawcu trójka mężczyzn ujęła pijanego kierującego. Na miejsce dotarł patrol policji, na poboczu były już zaparkowane dwa pojazdy, kia oraz wojskowy honker. Jak ustalili policjanci, żołnierze wracając służbowym pojazdem zwrócili uwagę na kierującego kia, który jechał całą szerokością jezdni, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Żołnierze wyprzedzili auto, zmuszając dziwnie zachowującego się kierującego do zatrzymania pojazdu. Uniemożliwili mu dalszą jazdę i na miejsce wezwali patrol policji. 56-letni kierujący został zbadany na zawartość alkoholu. Mężczyźnie alkotest wykazał 3,4 promila. Nietrzeźwy kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.  Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i wysoką grzywnę.

Jeśli widzisz dziwne zachowanie kierowcy na drodze, które może świadczyć o tym, że jest on pod wpływem alkoholu , niezwłocznie powiadom policję. Zadzwoń pod numer 112 lub 997. Podczas rozmowy określ miejsce, w którym się znajdujesz i powiedz, jakie zachowania kierowcy wzbudzają Twój niepokój. Opisz samochód (numery rejestracyjne, marka, kolor).

22 kwietnia o godzinie 16:40,w Spale został zatrzymany kierujący passatem. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej, podczas pijackiej ucieczki wjechał w słupki drogowe, zrywając przy nich łańcuchy. Po krótkim pościgu został zatrzymany przez policyjny patrol, 54-letni kierujący miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a alkotest wykazał u niego ponad 2 promile.

Kolejny pijany wpadł 22 kwietnia o godzinie 22:20, w Kawęczynie, 34-letni kierujący fordem, miał 1,4 promila.

23 kwietni o godzinie 21:35, na ulicy Orzeszkowej został zatrzymany 22-letni kierujący bmw, mężczyźnie alkotest wykazał 1,7 promila.

23 kwietnia o godzinie 3:00, na ulicy Modrzewskiego policjanci zatrzymali 26-letniego kierującego peugeotem. Jak się okazało kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a chwilę wcześniej wjechał w ogrodzenie posesji i w zaparkowanego przy posesji opla.

 

Źródło: policja.pl


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa