Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Utonął 24-latek. Wcześniej pił alkohol

Utonął 24-latek. Wcześniej pił alkohol
10 czerwca
21:30 2014

Tomaszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 24-letniego mieszkańca Brzustowa, który utonął kapiąc się w zbiorniku wodnym na terenie kopalni piasku w Brzustowie.
Do tragicznego zdarzenia doszło 9 czerwca około godziny 18:00.

Jak ustalili funkcjonariusze około godziny 15:00, feralnego dnia 24-latek wraz ze swoim 20 letnim kolegą spożywali alkohol, następnie korzystając z upalnej pogody poszli się ochłodzić do zbiornika wodnego powstałego po wyrobiskach piasku.

Niestety obaj nie potrafili pływać, 20 latek kiedy stracił z oczu swego kolegę powiadomił służby ratunkowe.
Niestety finał akcji był tragiczny. Wezwani na miejsce płetwonourkowie wyłowili z wody mężczyznę, obecny na miejscu lekarz stwierdził jego zgon.

Jak wynika z policyjnych statystyk, w tym roku utonęło już 75 osób. Od 1 do 8 czerwca aż 20; tylko w ostatnią niedzielę – 10.

Według prognoz w najbliższych dniach ma być nadal upalnie. Ładna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Nie zapominajmy jednak o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przede wszystkim nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu;
Według danych policji nadal jedną z najczęstszych przyczyn utonięć jest brawura – pływackie popisy albo skakanie „na główkę” w niesprawdzonych miejscach. Należy pamiętać, że nawet jeśli świetnie pływamy,starajmy się nie pływać na długich odcinkach. Ważna jest również asekuracja, np. druga osoba płynąca łodzią.
Tragiczny finał może mieć także wchodzenie, wskakiwanie do wody tuż po opalaniu. „Łatwo doznać szoku termicznego, co może skończyć się omdleniem i utonięciem. Jeśli opalamy się i chcemy popływać, wchodźmy do wody stopniowo, przyzwyczajając organizm. Apelujemy aby szczególnie uważać na dzieci, zwłaszcza te najmłodsze, które nie potrafią ocenić niebezpieczeństwa. Mając je pod opieką, musimy zachować szczególną ostrożność.

KPP Tomaszów Maz.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa