Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Utonięcie w okolicy Karolinowa nad Zalewem Sulejowskim

Utonięcie w okolicy Karolinowa nad Zalewem Sulejowskim
21 czerwca
12:56 2019

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (20 czerwca) w godzinach popołudniowych w miejscowości Karolinów gm. Tomaszów Maz. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 57-letni tomaszowianin znajdujący się pod wpływem alkoholu przyjechał w rejon Zalewu Sulejowskiego z zamiarem kąpieli. Po kilku minutach od wejścia do wody, jego dryfujące ciało zauważyły dwie nastolatki, które wszczęły alarm. Niestety pomimo wyciągnięcia mężczyzny z wody i przeprowadzonej akcji reanimacyjnej nie udało się go uratować. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi podczas wypoczynku nad wodą.

 

Wczoraj, 20 czerwca 2019 około godziny 17:00 dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na plażę w Karolinowie został wyciągnięty z wody Zalewu Sulejowskiego nieprzytomny mężczyzna. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci z patrolu wodnego oraz patrol interwencyjny znajdujący się najbliżej miejsca zdarzenia. Wezwana została również załoga pogotowia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 57-letni tomaszowianin niedługo przed zdarzeniem przyjechał na plażę w Karolinowie nad Zalewem Sulejowskim by zażyć kąpieli. Policjanci rozpytując świadków ustalili, że mężczyzna ten mógł  znajdować się pod wpływem alkoholu. Spragniony kąpieli wszedł do wody, gdzie wielokrotnie zanurzał się pod jej taflą. W tym samym czasie w rejonie karolinowskiej  plaży wypoczywały również inne osoby. W pewnym momencie dwie nastolatki obserwując zachowanie mężczyzny stwierdziły, że zbyt długo znajduje się pod wodą o czym zaalarmowały matkę jednej z nich. Kobieta wraz z innym plażowiczem wyciągnęła mężczyznę na brzeg, gdzie jeden z wypoczywających mężczyzn rozpoczął akcję reanimacyjną. Akcja ta była kontynuowana przez ratowników medycznych i lekarza karetki pogotowia w asyście ratowników WOPR. Mimo wysiłków nie udało się uratować mężczyzny- mówi asp. Grzegorz Stasiak, rzecznik policji w Tomaszowie Maz.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora rejonowego przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli przedmioty należące do mężczyzny.  Ustalono również jego tożsamość. Ciało mężczyzny decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która pozwoli dokładnie ustalić przyczynę jego śmierci.

Okres letniego wypoczynku dopiero się zaczyna, dlatego policjanci apelują do wszystkich amatorów zabaw i relaksu nad wodą o rozwagę i nieprzecenianie swoich umiejętności. Chwila nieuwagi, brak rozsądku czy wchodzenie do wody po spożyciu alkoholu  może doprowadzić do tragedii.

Zasady bezpiecznej kąpieli:

Należy kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych tam, gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności. Do wody nie wchodzimy także, gdy jesteśmy przegrzani (np. po opalaniu) ani tuż po posiłku. Zwracajmy jednocześnie uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami podejmować akcji poszukiwawczej, której powodzenie mogą zapewnić wyłącznie wyszkolone służby.

 


Źródło: policja.pl / Foto: Dariusz Kwapisiewicz 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Secured By miniOrange