Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

W Tomaszowie powstanie klasa o profilu policyjnym

W Tomaszowie powstanie klasa o profilu policyjnym
29 lutego
20:23 2020

Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman wspólnie z Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim Tomaszem Migałą, podpisali porozumienie o współpracy dzięki, któremu w III LO ZSP nr 8 utworzona zostanie klasa o profilu policyjnym.

 26 lutego 2020 roku, w siedzibie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się spotkanie Komendanta Powiatowego Policji w Tomaszowie Mazowieckim insp. Szymon Herman  z Dyrektorem wymienionej placówki edukacyjnej p. Tomaszem Migałą. W trakcie spotkania w/w dokonali podpisania porozumienia, które zakłada współpracę obu instytucji i prowadzi do stworzenia i wzajemnego wsparcia przy prowadzeniu klasy licealnej o profilu policyjnym.

  Podpisane porozumienie to finalizacja założeń wymienionych w liście intencyjny, jaki został podpisany przez wymienionych w dniu 29 listopada 2019 roku.

  Klasa o profilu policyjnym ma funkcjonować już w roku szkolnym 2020/2021 a założenia programowe mają  między innymi prowadzić do integracji środowiska policyjnego i młodzieży szkolnej, propagowania postaw patriotycznych, propagowania działalności na rzecz bezpieczeństwa publicznego, kształtowania wśród uczniów aktywnych postaw społecznych  oraz właściwych postaw moralnych przez wartości odnajdywane w etosie zawodu policjanta, upowszechnienia tradycji oraz promocji dokonań i osiągnięć Policji i Szkoły.  

  Będą miały również na celu przygotowanie młodzieży szkolnej do nauki w Wyższych Szkołach Policji oraz do postepowania rekrutacyjnego do służby w Policji.  

  W ramach podpisanego porozumienia zarówno Szkoła jak i Komenda Policji, mogą liczyć na wzajemne wsparcie przy realizacji różnego rodzaju inicjatyw co z pewnością przyczyni się do kształtowania pozytywnego wizerunku tomaszowskiej Policji jak i ZSP nr 8. 


Źródło: policja.pl

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu