Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zatrzymano dwie kobiety, które napadły na wolontariuszki WOŚP

Zatrzymano dwie kobiety, które napadły na wolontariuszki WOŚP
20 stycznia
18:44 2016

10 stycznia 2016 roku, około godziny 16.15 na ul. Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim do kwestującej na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15-letniej wolontariuszki podeszły dwie kobiety. Jedna z nich udając, że chce wrzucić pieniądze do puszki, wyszarpnęła ją.

Druga kwestująca próbowała odebrać puszkę, wtedy została uderzona w twarz. W wyniku szarpaniny papierowy pojemnik z datkami rozerwał się. Agresorki zaczęły zbierać bilon rozsypany na chodniku. Gdy usłyszały, że wzywana jest policja – uciekły. Policjanci natychmiast zebrali ślady pozostawione na miejscu zdarzenia, przesłuchali świadków i typowali osoby mogące mieć związek z kradzieżą. Po kilku dniach tomaszowscy kryminalni znali już personalia dziewczyn, które ukradły datki z puszki i pobiły wolontariuszkę.

19 stycznia do miejsca zamieszkania 19 – letniej kobiety i jej 20 letniej wspólniczki zapukali policjanci. Obie zostały zatrzymane praktycznie w tym samym czasie. Kobiety były bardzo zaskoczone poranną wizytą funkcjonariuszy. Zostały przewiezione do Komendy Policji. Dowody zebrane przez policjantów nie dawały cienia wątpliwości, że to właśnie one są sprawczyniami. Podejrzane usłyszały zarzuty kradzieży rozbójniczej a jako środek zapobiegawczy zastosowano wobec nich dozór policyjny. Obie były znane tomaszowskiej policji, grozi im do 10 lat więzienia.

KPP w Tomaszowie Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu