Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Zatrzymano sklepowych złodziei. U jednego z nich znaleziono zawiniętą w ręcznik bombę lotniczą

Zatrzymano sklepowych złodziei. U jednego z nich znaleziono zawiniętą w ręcznik bombę lotniczą
01 lutego
17:03 2016

28 stycznia dyżurny tomaszowskiej policji otrzymał informację, iż do jednego ze sklepów spożywczo-przemysłowych w gminie Lubochnia w nocy miało miejsce włamanie. Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy przesłuchali świadków, wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawców a kryminalni rozpoczęli ich typowanie.

 

Jak wynikało z informacji ze sklepu zginęły wyroby alkoholowe, tytoniowe, karty doładowujące, art. chemiczne oraz bilon pozostawiony w sklepie, łączna wartość strat został oszacowana na kwotę 8442 złotych – mówi nadkomisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska.

Wśród typowanych osób mogących mieć związek z tym włamaniem było dwóch mieszkańców Tomaszowa. Około godziny 9:00, policjanci Wydziału Kryminalnego zauważyli dwóch podejrzewanych przemieszczających się z wypchanymi plecakami. Funkcjonariusze wylegitymowali ich, zwracając uwagę na przenoszone przez nich bagaże.

 

W wypchanych torbach były papierosy, karty doładowujące oraz alkohol. Mężczyźni nie potrafili wytłumaczyć skąd mają przenoszone rzeczy. Podejrzani zostali przewiezieni do Komendy Policji. Podczas przeszukania u 36 latka ujawniono trzy dilerki z mefedronem o łącznej wadze 14 gramów. W miejscach zamieszkania podejrzanych policjanci wykonali przeszukania. W garażu 33 latka znaleziono zawiniętą w ręcznik bombę lotniczą! Na miejsce przybył patrol saperski, który potwierdził, że bomba stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób – dodaje Pawlikowska.

 

Praktycznie w tym samym czasie kiedy kryminalni przeszukiwali miejsce zamieszkania podejrzanych dyżurny policji otrzymał informację, iż w Skrzynkach doszło do kolizji drogowej z zaparkowanym na poboczu pojazdem – audi. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego po sprawdzeniu w systemach policyjnych, ustalili, iż jest to auto należące do zatrzymanego 36 latka. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. W aucie policjanci ujawnili alkohol, papierosy, art. chemiczne. Według dokonanych ustaleń 36 latek i jego 40 letni kompan, wracali audi z włamania, auto popsuło im się po drodze.

Część łupu zapakowali w plecakiem, resztę zamknęli i pozostawili audi, a sami powędrowali do Tomaszowa. Obaj byli zaskoczeni zatrzymaniem przez policjantów. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, młodszy z nich odpowie również za posiadanie substancji psychoaktywnych i substancji niebezpiecznych stwarzających zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób. 29 stycznia wobec obu zatrzymanych został zastosowany dozór policyjny. Obaj byli w przeszłości notowani.

 

KPP Tomaszów Maz.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu