Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

10 lat Polski w Unii Europejskiej z eMDKiem

10 lat Polski w Unii Europejskiej z eMDKiem
01 grudnia
12:30 2014

Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Mazowieckim od pięciu lat organizuje konkursy związane z problematyką proeuropejską, w których aktywnie udział bierze młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego.

DSC00269

W tym roku konkurs odbył się 28 listopada, a jego zagadnienia związane były z 10- leciem Polski w Unii Europejskiej. Patronat honorowy nad konkursem objęli: dr Jacek Saryusz- Wolski- poseł do Parlamentu Europejskiego, Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Uczestnicy konkursu musieli się wykazać wiedzą nie tylko związaną z miejscem Polski w strukturach zjednoczonej Europy, ale także znajomością: geografii, politologii, prawa, instytucji międzynarodowych właściwie kojarzyć słynnych Europejczyków, zabytki oraz rozpoznawać autorów prztoczonych cytatów.

DSC00304
Zwycięzcą konkursu został Maciej Żegota z II LO, który w marcu 2015 roku pojedzie na zaproszenie dr Jacka Saryusz- Wolskiego do Brukseli, aby z bliska zapoznać się z instytucjami studyjnymi UE. Kolejne miejsca zajęli: Jan Krawczyk i Szymon Paruzel. Z kolei wyróżnienia przyznano: Natalii Pawlikowskiej, Paulinie Klimowicz oraz Adriannie Olczyk- Wojtaszek.

DSC00287
Uczestnicy konkursu mogli również obejrzeć prezentację multimedialną i wysłuchać ciekawej prelekcji dotyczącej funkcjonowania Parlamentu Europejskiego, którą przedstawiła Agata Roksela z Biura Poselskiego dr Jacka Saryusz- Wolskiego.

DSC00280

Nagrody ufundowane przez Biuro Poselskie oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce wręczali: dyrektor MDK Tomasz Zdonek, Agata Roksela oraz organizator konkursu, instruktor koła historycznego Radosław Pająk.
– Chciałbym pogratulować młodzieży dużej wiedzy na temat integracji europejskiej, co jest powodem do optymistycznego patrzenia w przyszłość. Dziękuję zaprzyjaźnionym z naszą placówką: Biurowi Poselskiemu Jacka Saryusz- Wolskiego i Przedstawicielstwu Komisji Europejskiej, które co roku z życzliwością nas wspierają i pomagają w organizacji konkursu i innych przedsięwzięć. Warto także przypomnieć, że już w styczniu 2015 roku 24 młodych ludzi z koła historycznego MDK weźmie udział w młodzieżowych obradach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, co jest nagrodą za zostanie laureatem ogólnopolskiego konkursu Euroscola– podsumowuje Tomasz Zdonek.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu