Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

30-lecie Ośrodka Kultury „TKACZ”

30-lecie Ośrodka Kultury „TKACZ”
09 kwietnia
17:22 2015

W październiku 1985 roku na kulturalnej mapie Tomaszowa Mazowieckiego pojawiła się nowa placówka. Jej pierwsza siedziba znajdowała się przy Alejach Marszałka Józefa Piłsudskiego 34, w tamtym okresie noszących nazwę Alei Wojska Polskiego.

Od tamtego czasu, przez trzy dekady „TKACZ” był miejscem wielu działań artystycznych, pełnił też funkcję swoistego centrum aktywności lokalnej.

Spotykali się w nim filateliści, brydżyści, akwaryści, miłośnicy filmu, teatru i mocnego brzmienia. Były to w większości oddolne inicjatywy samych tomaszowian, którzy w placówce znajdowali wsparcie.

W murach ośrodka działały fankluby Anny Jantar i Natalii Kukulskiej. O.K.”TKACZ” był współorganizatorem pierwszych edycji Tomaszowskiego Przeglądu Piosenki Harcerskiej, licznych festynów, imprez kulturalnych i sportowych.

Niestety, nie zachowało się zbyt wiele zdjęć z tamtego okresu.

Zwracamy się zatem do Państwa z apelem o podzielenie się z nami materiałami, które znajdują się w Waszych domowych archiwach, a związane są z działalnością Ośrodka Kultury „TKACZ” w ciągu tych trzydziestu lat. Interesują nas zdjęcia, zaproszenia, plakaty, znaczki okolicznościowe, ale także wspomnienia i anegdoty. Zebrane materiały pomogą w przygotowaniu imprez jubileuszowych, a po zeskanowaniu zostaną zwrócone właścicielom – mówi dyrektor ośrodka Barbara Przybysz.

Obchody 30 lecia ośrodka przypadną na przełom września i października, a zwieńczone zostaną uroczystym koncertem 10 października 2015 roku.


Materiały można przynosić do siedziby placówki przy ulicy Niebrowskiej 50 lub nadsyłać w formie elektronicznej na adres bernacki@ok-tkacz.pl.

30lecie_tkacz

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa