Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Andrzej Kobalczyk, wieloletni dyrektor Skansenu Rzeki Pilicy odchodzi na emeryturę

Andrzej Kobalczyk, wieloletni dyrektor Skansenu Rzeki Pilicy odchodzi na emeryturę
20 stycznia
19:28 2016

Andrzej Kobalczyk, pomysłodawca i wieloletni dyrektor Skansenu Rzeki Pilicy, zakończył pełnienie tej funkcji i odchodzi na emeryturę. Obowiązki kierownika Skansenu sprawuje obecnie Zbigniew Cichawa, historyk, zatrudniony od 8 lat w placówce.

Od 1 stycznia br. funkcjonowanie rozpoczęło Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie, które powstało z połączenia czterech placówek: Miejskiego Ośrodka Kultury, Ośrodka Kultury „Tkacz”, Dzielnicowego Ośrodka Kultury oraz Skansenu Rzeki Pilicy. Na czele MCK-u stanęła Barbara Przybysz, a w w/w placówkach zlikwidowano stanowiska dyrektorskie.

Andrzej Kobalczyk otrzymał propozycję objęcia stanowiska kierownika filii MCK, którą Skansen i Groty Nagórzyckie właśnie są jednak oferty nie przyjął.

– Prawa emerytalne nabyłem już dwa lata temu, ale cały czas było coś jeszcze do zrobienia. Do tego jeszcze mam kłopoty ze zdrowiem i zdecydowałem, że najwyższa pora odpocząć – mówi Kobalczyk i podkreśla, że nie rozstanie się z pasją, jaką jest badanie historii regionu. – Będę miał czas na pisanie książek, które czekają, by je dokończyć. Oczywiście chętnie będę ze skansenem i innymi placówkami w mieście współpracował. – mówi w wywiadzie dla Dziennika Łódzkiego dotychczasowy dyrektor Skansenu.

 

Andrzej KobalczykAndrzej Kobalczyk to urodzony w Brzustówce – nadpilickiej dzielnicy Tomaszowa Mazowieckiego; historyk, dziennikarz, pasjonat nadpilickiej historii, pomysłodawca i współtwórca funkcjonującego formalnie od 19 kwietnia 2005 Skansenu Rzeki Pilicy.
Autor książek: Gawędy znad Modrych Wód – 1998, Wojna zatrzymana w Pilicy – 2005 i Carska Spała – 2011 oraz licznych artykułów dotyczących historii rzeki Pilicy i regionu nadpilickiego.

 

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu