Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

To będzie Sobota Pomocy dla Wojtusia Zarzyckiego! Zapraszamy na koncert

To będzie Sobota Pomocy dla Wojtusia Zarzyckiego! Zapraszamy na koncert
05 kwietnia
17:35 2014

5 kwietnia w Tomaszowie odbędzie się charytatywny koncert dla chorego na nowotwór, 4 – letniego chłopca, mieszkańca Niewiadowa, Wojtusia Zarzyckiego.

 

 

Wojtuś przeszedł już 8 cykli chemioterapii. Ma 40% szans na przeżycie, a mogą one wzrosnąć do 60% pod warunkiem, że zastosowana zostanie wobec niego metoda leczenia przeciwciałami anty GD2.

 

Terapia jest kosztowna a Narodowy Fundusz Zdrowia jej nie refunduje. Szacowana kwota jaka jest potrzebna na leczenie to od 40 do 160 tysięcy EURO!

 

Od kilku miesięcy trwa akcja mająca na celu zebranie funduszy na leczenie chłopca. Czasu jest mało, bo tylko do czerwca.

 

 

Rodzice i znajomi malca dwoją się i troją, aby pozyskać pieniądze.

Dzięki wielu ludziom dobrej woli 21 marca br. podczas koncertu w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe udało się zebrać ponad 37 tysięcy złotych! (czytaj więcej)

To dużo więcej niż podczas tegorocznego finału WOŚP w tej miejscowości!

 

Koncert był niesamowitym przeżyciem. Były łzy, radość i rodzinna atmosfera. Mieszkańcy gminy Ujazd w tym dniu naprawdę otworzyli swoje serca.

 

Teraz my, tomaszowianie, 5 kwietnia będziemy pomagać Wojtusiowi. Organizatorzy koncertu, którego główna część odbędzie się w hali ZSP nr 1 (Mechanik) zapewnili moc atrakcji i z pewnością każdy znajdzie tam coś dla siebie.

Ale pamiętajmy – tu nie chodzi tylko o dobrą zabawę, ale przede wszystkim o życie małego chłopca.

 

To będzie sobota pomocy dla Wojtusia i to na jego leczenie podczas imprezy będą zbierane pieniądze.

 

Już nie raz tomaszowianie udowodnili, że mimo własnych kłopotów i trosk, pomagają i chcą pomagać innym. Praktycznie co roku podwyższamy poprzeczkę jeżeli chodzi o sumę zebranych pieniędzy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście takich inicjatyw i koncertów charytatywnych jest więcej (jak chociażby Serce na Dłoni). Jednak akcja dla Wojtusia jest trochę inna.

 

Wojtuś Zarzycki jest, mimo swojej choroby, szczęściarzem i mam nadzieję, że za te słowa jego najbliżsi nie poczują się dotknięci. Nie było chyba w historii Tomaszowa i Ujazdu tak pospolitego ruszenia i chęci pomocy.

Mam nadzieję, że Wojtuś i jego rodzina czują, że jesteśmy z nimi i ze szczerej chęci pomagania w sobotę zrobimy wszystko, by przybliżyć Wojtusia do tej 60% szansy na wyleczenie.

Zapraszając wszystkich tomaszowian na koncert mam nadzieję, że nie jest to jednorazowy zryw i koncert ten stanie się zalążkiem dużej cyklicznej imprezy.

Nie zgaśnie również w nas ta iskra filantropii, której motorem jest teraz 4 – letni Wojtuś Zarzycki z Niewiadowa.

Dariusz Kwapisiewicz

Więcej szczegółów o koncercie na oficjalnym profilu wydarzenia na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1557460407812692/?ref=22

Więcej o Wojtusiu na naszym portalu: https://tvtomaszow.pl/tag/wojtus-zarzycki/

Jak pomóc Wojtusiowi?

 

Można wpłacać darowizny na numer konta 61 1060 0076 0000 3310 0018 2660 w tytule przelewu wpisując: 22626 – Zarzycki Wojciech – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Pomoc można również okazać przekazując 1% podatku w swoim rozliczeniu PIT wpisując KRS 0000037904, a w rubryce „ Informacje dodatkowe” – cel szczegółowy 1%, podać – 22626 Zarzycki Wojciech.
Należy również pamiętać o zaznaczeniu w swoim zeznaniu podatkowym pola„Wyrażam zgodę”.

 

Wojtuś jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

Jego losy można śledzić na facebook’u www.facebook.com/wojtuszarzycki 

 

_______________________________________________________________________

Charytatywny koncert w GOKu w Ujeździe. 21 marca 2014

wojtuszarzycki

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu