Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Biesiada Świętojańska w PCAS-ie

Biesiada Świętojańska w PCAS-ie
14 czerwca
20:42 2022

Powiatowe Centrum Animacji Społecznej po raz trzeci organizuje „Biesiadę Świętojańską”. Już w sobotę, 18 czerwca, na terenach zewnętrznych przy ul. Farbiarskiej 20/24 spotkają się tradycja z zabawą.

 

Głównym punktem programu będzie „Konkurs na Najpiękniejszy Wianek Świętojański”, w którym udział wezmą zarówno koła gospodyń, jak i osoby niezrzeszone – liczy się inwencja i zgodność z tradycją. Dla zwycięzców przewidziano bardzo atrakcyjne nagrody. Będzie też mnóstwo atrakcji dla dzieci – wielkie bańki mydlane, konkursy z nagrodami i wiele innych fantastycznych animacji. Ponadto, swoje stoiska wystawią koła gospodyń z terenu powiatu tomaszowskiego oraz wystawcy prywatni.
Nie zabraknie też waty cukrowej, lodów, popcornu czy obwarzanków. Na scenie zaprezentują się zespoły ludowe, a gwiazdą imprezy będzie Krystyna Giżowska, piosenkarka znana i ceniona przez wiele pokoleń.

– Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na tę wyjątkową imprezę. Już po raz kolejny nasze wianki popłyną Wolbórką. Będzie można pobiesiadować w atmosferze ludowości i zobaczyć tradycyjne wianki, które dziś są już tylko atrakcją etnograficzną. Szczególnie dużo atrakcji zaplanowaliśmy dla dzieci, które będą pod czujnym okiem animatorów. Będzie też wiele gier i konkursów z nagrodami. Pogodę już zamówiliśmy, dlatego mamy nadzieję na świetną zabawę. Dla nieco starszych wystąpi Krystyna Giżowska, także zapraszam do wspólnej zabawy – mówi dyrektor PCAS-u, Dorota Ignasiak.

Wieczorną atrakcją będzie bez wątpienia Teatr Ognia „Stage Horizon”, który przedstawi niesamowite płonące show.

Początek imprezy o godz. 17.00

 


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu