Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Bożonarodzeniowa „Podróż do Betlejem” w Zakościelu

24 grudnia
21:56 2013

W okresie świąt Bożego narodzenia już po raz drugi Fundacja PROem zorganizowała przepiękne i zrobione z dużym rozmachem widowisko Podróż do Betlejem w Zakościelu.
Spektakl ten w którym to widzowie przenoszą się ponad 2000 lat wstecz, w niezwykle interaktywny sposób opowiada historie narodzin Chrystusa.

 

Swoją Podróż do Betlejem ropczyczany od wysłuchaniem koncertu kolęd w nowoczesnej aranżacji zespołu Exosdus 15. Jednak po tej chwili odprężenia przenosimy się ponad 2000 lat wstecz, w które to czasy wprowadzają nas rzymscy żołnierze.

W trakcie podróży przez Judeę odwiedzamy szkołę żydowska i poznajemy historie z życia Józefa i Maryi. Pojawia się również Archanioł Gabriel który zwiastuje narodziny syna bożego.

Maryja dzieli się radosną nowiną z Józefem z którym wyrusza do Betlejem. Pod eskortą żołnierzy rzymskich ruszamy ich śladem. Po drodze spotykamy 3 mędrców rozprawiających o gwieździe która rozbłysła na wschodzie. Na szlaku pojawia się również Herod który na wieść o narodzinach nowego króla nakazał pozabijać wszystkich chłopców poniżej 2 lat.

Betlejem wita nas gwarem, zapachem i smakiem potraw Zaczepiają nas żebracy, i handlarki namawiające do zakupu biżuterii.
W mieście nie brakuje żywych zwierząt i poczęstunku dl a strudzonych wędrowców.

P wyjściu z miasta spotykamy na swojej drodze pasterzy, którzy wyrwani ze snu przez Anioła Pańskiego wyruszają w poszukiwaniu miejsca w którym narodził się Chrystus.

Stajenka jest ostatnią sceną. To przy niej możemy z bliska przyjrzeć się nowo narodzonemu Jezusowi i posłuchać przesłania jakie niesie za sobą ta historyczna chwila.

W ubiegłym roku Zakościele odwiedziło prawie 5000 osób z całego kraju. W tym roku zainteresowanie jest jeszcze większe. Ludzie przyjechali z całej polski by dotknąć historii i wprowadzić się w radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Podróż do Betlejem Fundacji PROem to 4 miesiące przygotowań i ponad 150 aktorów wolontariuszy. Wszystko po to byśmy mogli poczuć magię świąt i przypomnieć sobie ważną historię w życiu każdego chrześcijanina.

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu