Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Charytatywny festyn dla małej Zosi

Charytatywny festyn dla małej Zosi
27 sierpnia
21:48 2015

KOŃCOWI WAKACJI MÓWIMY – NIE ! Pod takim hasłem Młodzieżowy Dom Kultury w Tomaszowie Maz. organizuje w piątek 28 sierpnia w godzinach 17.00- 22.00. festyn na przystani kajakowej przy ulicy PCK. W jego trakcie przeprowadzona będzie akcja charytatywna dla małej Zosi, chorującej na mózgowe porażanie dziecięce, która wymaga stałej i kosztownej rehabilitacji.

– Mam nadzieję, że wielu tomaszowian, zarówno tych młodszych, jak i starszych wspólnie z nami miło i aktywnie spędzi piątkowe popołudnie i wspólnymi siłami pomożemy w rehabilitacji Zosi Rumińskiej– mówi dyrektor MDK, a zarazem pomysłodawca festynu Tomasz Zdonek.

Na specjalnie przygotowanie scenie zaprezentują się: Ola Zumba, Grupa Salsa, chór dziecięcy ze Szkoły Podstawowej nr 12, laureaci Tomaszowskiej Wiosny oraz coraz szerzej znany i lubiany przez tomaszowską publiczność zespół The Weavers. Ponadto przygotowano szereg różnego rodzaju niespodzianek, jak i atrakcji takich jak: wyścigi dzikich kaczek po Pilicy, wyścigi na trenażerach wioślarskich, konkurs „Najwyższa skrzynka”, cymbergaj, malowanie twarzy, przejażdżki pontonem 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, skuterem wodnym, harleyem, pokaz psa tropiącego, walki wręcz oraz akcję profilaktyczną przeciwko dopalaczom, którą przeprowadzi Policja i Fundacja „Arka Nadziei”. Tomaszowski „Strzelec” zorganizuje atrakcyjne gry terenowe.

W trakcie festynu będzie można skosztować pysznych naleśników, waty cukrowej oraz na zakończenie potańczyć w rytm wakacyjnych hitów. Wszystkie atrakcje będą dostępne za darmo, ale z sugestią i prośbą, aby wrzucić pieniądze do puszki, sygnowanej przez Fundację „Zdążyć z pomocą” dla Zosi. W trakcie festynu odbędzie się także licytacja najnowszych książek i audioboków podróżnika Marka Kamińskiego oraz prac malarskich: Jarosława Luterackiego i tomaszowskiego pediatry Jerzego Ratajskiego, a także kiermasz używanych książek.

Patronat honorowy nad festynem objął Starosta Tomaszowski, a wsparcie finansowe i rzeczowe udzieliło wielu przedsiębiorców z naszego miasta, za co im serdecznie dziękujemy. 28 sierpnia na przystani kajakowej na pewno będzie wesoło, głośno i ciekawie. I w taki radosny sposób, pomagając małej Zosi chcemy końcowi wakacji powiedzieć stanowcze nie– podsumowuje Tomasz Zdonek.

PLAKAT_ZOSIA-RUMINSKA_2015_08_13

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu