Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Chcą ratować życie. Dzień Dawcy Szpiku w Tomaszowie z koncertem grupy Enclose

28 marca
19:18 2015

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi – co roku tę diagnozę słyszy ok. 10 000 osób.

Dla większości z tych chorych jedyną szansą na wyleczenie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy.

W środę, 25 marca w Ośrodku Kultury „Tkacz” zorganizowano tomaszowski Dzień Dawcy Szpiku.

Jarmark Wielkanocny na placu Kościuszki 28 03 2015_0056-5

W tym dniu około 12 wolontariuszy z II liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Maz. pod patronatem fundacji DKMS dokonywało rejestracji potencjalnych dawców.

Jarmark Wielkanocny na placu Kościuszki 28 03 2015_0056-7

To tylko chwila, a można uratować komuś życie. Mowa o pobraniu wymazu i rejestracji w bazie danych potencjalnych dawców szpiku kostnego.

W ubiegłym roku w podobnej akcji w Tomaszowie zarejestrowało się 120 ochotników, z czego dwóch znalazło swojego „genetycznego bliźniaka”.

W tym roku chętnych było trochę mniej, ale i tak akcję można zaliczyć do udanych.

Enclose_057

Zwieńczeniem Dnia Dawcy Szpiku w Tomaszowie był koncert zespołu Enclose, którego wokalista o melancholijnych oczach i drapieżnym głosie to JUAN CARLOS CANO – zwycięzca IV edycji The Voice Of Poland. Tuż przed koncertem na scenie mogliśmy zobaczyć również wokalistkę teatru „Trzcina”- Klaudię Kościstą i uczestnika Talent Show „Mali Giganci” – Gracjana Wocha.

Dzien Dawcy Szpiku Koncert Enclose 25 03 2015_0095

Wszyscy, którzy chcieliby jeszcze zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku, mogą to zrobić nie wychodząc z domu.

Po szczegóły zapraszamy na stronę http://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca

Organizatorami akcji było II Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz., oraz Ośrodek Kultury „Tkacz”. Partnerem Agencja BRANDmedia. Patroni medialni: Telewizja Tomaszów – tvtomaszow.pl, Radio FAMA, nasztomaszow.pl, Tygodnik 7 Dni, oraz naszemiasto.pl

 

Foto: Dariusz Kwapisiewicz / Agencja BRANDmedia


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa