Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Cytryna na słodko, czyli sukces koncertu LemON w Tomaszowie Mazowieckim

Cytryna na słodko, czyli sukces koncertu LemON w Tomaszowie Mazowieckim
13 października
12:41 2014

Moc pozytywnej energii, festiwal światła i niebywała energetyczna opowieść muzyczna. Tak krótko można scharakteryzować koncert grupy LemON w Tomaszowie Mazowieckim.

Lemon_Tomaszow_mazowiecki_100

Wieczorem 10 października w parku miejskim było około 20°C. To chyba jeden z najcieplejszych wieczorów tej jesieni. Ale to nie temperatura powietrza podgrzewała atmosferę tego dnia.

Prawie 1000 osób, które przybyły na największe wydarzenie muzyczne tego roku w Tomaszowie Mazowieckim zastały park miejski im. „Solidarności” zupełnie odmieniony. Kolorowe światła widoczne były już na kilkaset metrów od „muszli koncertowej”, gdzie po godzinie 20:00 na scenę wkroczyła szóstka artystów z jednego z najbardziej popularnych obecnie zespołów w Polsce – grupy LemON.

Lemon_Tomaszow_mazowiecki_132

Etniczno-rockowe rytmy łemkowskiej grupy powoli rozkręcały koncert. Gdy jednak usłyszeć można było pierwsze nuty „Będę z Tobą”, który jest jednym z najczęściej granych numerów grupy, w największych polskich stacjach radiowych, publiczność zaczęła coraz bardziej żywiołowo reagować na dźwięki płynące ze sceny.

Kolejne minuty to wspólne śpiewanie z Igorem Herbutem, charyzmatycznym wokalistą grupy, takich hitów jak „Napraw”, „Nice”, „Dewiat”, czy „Wkręceni”.

Prawie półtoragodzinny koncert zakończył się bisem, w trakcie, którego usłyszeliśmy m.in. „Scarlett” – najnowszy singiel zapowiadający drugą płyty LemONa, która powinna ukazać się jeszcze w tym roku.

Po niepowtarzalnym widowisku muzycznym, członkowie zespołu cierpliwie rozdawali autografy i pozowali do wspólnych zdjęć z fanami.

 

Lemon_Tomaszow_mazowiecki_142

Koncert grupy LemON 10 października pierwotnie miał odbyć się w hali samochodówki, jednak ze względu na bardzo duże zainteresowanie imprezą, organizatorzy przenieśli ją na muszlę koncertową.

Nie spodziewaliśmy się tak ogromnego zainteresowania ze strony mieszkańców Tomaszowa. W poniedziałek wszystkie bilety zostały wyprzedane, jednak przez kolejne dni otrzymywaliśmy pytania z punktów sprzedaży o kolejne pule biletów w związku z czym podjęliśmy decyzję o przeniesieniu koncertu na muszlę koncertową w Parku Solidarności. Dzięki tej decyzji mogliśmy wpuścić dodatkowe 300 osób, więc wg. naszych założeń każda zainteresowana osoba mogła wybrać się na koncert LemONa. Mieliśmy przy tym świadomość, że nie do wszystkich mogła dotrzeć informacja o zmianie miejsca koncertu. Dlatego zapewniliśmy w tym dniu autokary, które czekały pod „halą samochodówki”, które bezpłatnie dowiozły takie osoby na właściwe miejsce –mówią organizatorzy imprezy.

Pomysł przeniesienia koncertu na początku nie wszystkim się spodobał, jednak każdy kto uczestniczył w nim na żywo nie miał podstaw do narzekania. Przy odpowiednim oświetleniu wyglądająca dość ponuro, na co dzień muszla koncertowa stała się miejscem pełnym pozytywnego klimatu, jakby stworzonym pod właśnie tego typu imprezy. Teren koncertu był odpowiednio zabezpieczony, a w trakcie jego trwania nie stwierdzono żadnych incydentów, w czym główna zasługa firm: Tarcza oraz Transfer, których pracownicy zabezpieczali teren imprezy przy w wsparciu patroli prewencji z Powiatowej Komendy Policji w Tomaszowie.

Za pośrednictwem mediów chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji koncertu LemON w Tomaszowie. W szczególności; Agencji Ochrony Tarcza, Agencji Ochrony Transfer, Powiatowej Jednostce Policji, Grupie SIM PCK w Tomaszowie Mazowieckim, oraz wszystkim uczestnikom koncertu za tak gorącą atmosferę, pod której wrażeniem byli wszyscy członkowie zespołu. Nasza praca, moc płynąca ze sceny oraz Wasza energia dały w połączeniu niesamowity efekt, który na pewno zapadnie na długo w pamięć wszystkim uczestnikom tego wydarzenia. Cieszymy się również, że w przedsięwzięcie to zaangażowały się wszystkie tomaszowskie media; Radio Fama, nasztomaszow.pl, TiT, Dziennik Łódzki, naszemiasto.pl i tvtomaszow.pl oraz sponsorzy; Pizzeria Fiero, Marcell – żaluzje ,Cukiernia Mazurek i mecenas koncertu Boshoku Automotive Poland, bez których ta impreza by się nie odbyła – dodają organizatorzy

Zespół w trakcie pobytu w Tomaszowie otrzymał również słodką niespodziankę przygotowaną przez cukiernika Tomasza Mazurka.

tortlemon

Organizatorami koncertu zespołu LemON w Tomaszowie Mazowieckim są:
Ośrodek Kultury „Tkacz” i tomaszowska Agencja BRANDmedia.

Sponsorem głównym koncertu jest Pizzeria „Fiero”, partnerami Urząd Miasta Tomaszowa Mazowieckiego, Cukiernia „MazurekHotel „Mazowiecki”, Firma Marcell,Agencja Ochrony Mienia „Tarcza”.

Mecenasem imprezy: Boshoku Automotive Poland 

Patroni medialni: Radio FAMA, Dziennik Łódzki, naszemiasto.pl, tygodnik „7 DNI” , nasztomaszow.pl, tvtomaszow.pl oraz Tomaszowski Informator Tygodniowy.


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa