Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Czas rozpocząć „Podróż do Betlejem”

11 grudnia
19:05 2014

Podróż do Betlejem” to półtoragodzinne widowisko, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Rozgrywa się ono w pięknej, scenerii ośrodka Fundacji Proem w Zakościelu, w sali widowiskowej, w lesie, nad brzegiem rzeki i w malowniczej stuletniej willi. 

Podroz_do_betlejem_2013-422

Ten niesamowity spektakl będziemy mogli oglądać 12, 13, 14, 19, 20, 21 grudnia 2014 oraz 3, 4, 5, 6 stycznia 2015 w godz. 16.00-19.00 w  Chrześcijańskim Centrum Fundacji Proem, Zakościele 80, 97-215 Inowłódz

Widzowie są częścią przedstawienia. Gdy wchodzą do Betlejem nic już nie wygląda tak samo, ponieważ są przeniesieni w czasie 2 tysiące lat wstecz. Wędrując do Betlejem doświadczają wszystkimi zmysłami kultury ówczesnych czasów. Słuchają Świątecznego koncertu. Poznają postacie biblijne. Stają się świadkami ciekawych wydarzeń z ich codziennego życia oraz towarzyszą im w niezwykłej podróży do poznania prawdy o narodzeniu Mesjasza.

 

Do tej pory w ciągu dwóch edycji “Podróży do Betlejem” widowisko obejrzało już ponad 16 000 osób! Wydarzenie relacjonowały m. in. TVP Łódz, TVN24, Superstacja, RMF FM. W tym roku nie może zabraknąć i Ciebie. Dlatego przeżyj święta na nowo i odwiedź Betlejem w Zakościelu!

 

Aby obejrzeć widowisko można przyjść w wybranym dniu o dowolnej porze między godziną 16.00 a 19.00. Wszyscy, którzy w tym czasie przyjdą na pewno będą przyjęci. Dla gości, którzy przyjadą samochodami przygotowane są parkingi. Parkingi mogą być zatłoczone, prosimy zachować ostrożność i parkować tak, by jak najwięcej aut znalazło miejsce postoju.

Podroz_do_betlejem_2013-266

Po rejestracji w budynku głównym będą Państwo w zorganizowanych grupach zaproszeni do sali widowiskowej na koncert Świąteczny, a w dalszej kolejności również w wyznaczonych grupach na trasę Podróży do Betlejem gdzie obejrzą Państwo najpiękniejsze sceny z biblijnej historii Bożego Narodzenia. Widowisko rozgrywa się w wielu zakątkach ośrodka więc proszę przygotować się na trwający około 50 minut spacer. Po zakończeniu będzie chwila na gorącą herbatę, okazja kupienia pamiątkowej płytki z widowiska oraz płyt z kolędami.

Podroz_do_betlejem_2013-478

Wstęp na widowisko jest wolny, nie sprzedajemy biletów i nie pobieramy opłat za parkowanie samochodów i autokarów. Jednakże będziemy wdzięczni gościom za dowolną ofiarę, którą przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z organizacją tego przedsięwzięcia. Będzie można ją złożyć podczas widowiska przy wejściu do Betlejem kiedy to pielgrzymi, chcąc wejść przez bramę do miasta, płacą podatek (uczestnicy widowiska mogą wrzucić do skrzynki celnika swój dar),  bądź po widowisku, przy wyjściu ze stajenki ustawiona będzie specjalna skarbonka- mówią organizatorzy spektaklu

 

Uczestniczymy w „Podróży do Betlejem” już od pierwszej edycji. Serdecznie i z całego serca polecamy wybrać się do Zakościela by dotknąć wydarzeń jakie rozegrały się przeszło 2000 lat temu.

 

 

Więcej: www.dobetlejem.pl

Nasza fotogaleria z poprzedniej edycji „Podróży do Betlejem”

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu