Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dożynki Prezydenckie SPAŁA 2015 – rozkład jazdy i program. Wystąpią Mateusz Ziółko i VIDEO

Dożynki Prezydenckie SPAŁA 2015 – rozkład jazdy i program. Wystąpią Mateusz Ziółko i VIDEO
11 września
09:16 2015

Jak co roku przedstawiciele 16 województw z okazałymi wieńcami i chlebem dożynkowym spotkają się w Spale aby wspólnie staropolskim obyczajem obchodzić Święto Plonów. Wydarzenie to ma wieloletnią tradycję z okresu międzywojennego, którą zainicjował Prezydent RP Ignacy Mościcki w 1927r.

dozynki-prezydenckie-spala-2015

Główne uroczystości dożynkowe, w których udział weźmie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wraz z Małżonką, rozpoczną się w niedzielę 13 września uroczystą Mszą św. w Kaplicy Polowej AK o godzinie 11.30. Po Mszy św. korowód dożynkowy w asyście orkiestr dętych przejdzie z kaplicy na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbędzie się Ceremoniał Dożynkowy.

 

Tradycją Dożynek Spalskich jest Konkurs na najładniejszy wieniec Dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej który odbędzie się w sobotę 12 września na Stadionie COS w Miasteczku Regionów od godziny 15.00.

Niewątpliwie atrakcją tegorocznych Dożynek będą występy zespołów regionalnych z całej Polski, które zaprezentują się na scenach w centrum Spały i na stadionie COS.

Podczas dwudniowej imprezy każdy znajdzie coś dla siebie. Na stadionie Centralnego ośrodka Sportu będzie można odwiedzić miasteczko regionów, Aleję Twórców Ludowych, kiermasz tradycyjnych specjałów, a na najmłodszych czeka dużo atrakcji w Krainie Zabaw . W centrum Spały zaprezentują się ze swoimi stoiskami gminy powiatu tomaszowskiego oraz sponsorzy.

 

Zwieńczeniem tegorocznych Dożynek Prezydenckich będzie niedzielny Koncert w centrum Spały gdzie na scenie pojawią się: 19:00 Mateusz Ziółko – zwycięzca III edycji The Voice of Poland, oraz o 20:30 zespół Video.

Mateusz Ziółko:

mateusz-ziolk23o

Mateusz Ziółko – pianista, wokalista, autor muzyki i tekstów. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął jeszcze jako dziecko od nauki gry na pianinie. Mając 15 lat założył swój pierwszy zespół. Szerszej publiczności zaprezentował się pierwszy raz w 2008 roku biorąc udział w programie „Mam Talent” na antenie TVN, gdzie szybko zyskał przychylność jurorów oraz sympatię widzów. W 2012 roku wraz z zespołem pojawił się także w „Must Be The Music – Tylko Muzyka”. W między czasie występował jako gość specjalny w poszczególnych odcinkach „Jaka To Melodia”. Na scenie można go było zobaczyć i posłuchać w wielu projektach: „Michael Jackson Symfonicznie”, „Freddie Mercury Symfonicznie”, „Queen Story” czy podczas koncertów z Orkiestrą Akademii Bethowenowskiej oraz Orkiestrą Symfoników Bydgoskich. Wystąpił także na jednej scenie z Amy McDonald, Coolio oraz Johnem Milesem w duecie podczas polskiej edycji światowej trasy Night Of The Proms. Bierze również udział w ogólnopolskim projekcie „Symphonica”, gdzie wraz z innymi artystami oraz orkiestrą symfoniczną prezentuje najbardziej znane rockowe hity w operowych aranżacjach.

W 2013 Mateusz Ziółko został zwycięzcą III edycji programu „The Voice Of Poland” na antenie TVP2, tym samym podpisując kontrakt z wytwórnią. Zwyciężył także w konkursie Super Debiuty 2014 podczas 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wykonując utwór „Wspomnienie” autorstwa Czesława Niemena. Obecnie pracuje nad debiutanckim albumem oraz intensywnie koncertuje w całej Polsce.


VIDEO

video

Fot. Łukasz Pęcak

Zespół VIDEO istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie album „Video Gra”, z którego pochodzą przeboje: „Bella”, „Idę na plażę”, „Soft”. Druga płyta zespołu nosi tytuł „Nie obchodzi nas rock” i przyniosła takie hity jak: „Papieros”, „Środa czwartek”,  „Szminki róż” i „Fantastyczny lot”. Trzeci album grupy, „Doskonale Wszystko Jedno”, który ukazał się 21 sierpnia 2015, promowała piosenka „Wszystko Jedno”, która podbiła listy przebojów w całym kraju.

W 2008 roku grupa zdobyła Nagrodę Dziennikarzy festiwalu Top Trendy (z piosenką „Idę na plażę”) oraz wystąpiła na Międzynarodowym Sopot Festival z piosenką „Soft”. Ponadto grupa była nominowana do wielu nagród, m.in. Viva Comet, Eska Music Awards, czy Mikrofonów Popcornu. Video zdobyło również nagrodę Famka za Najlepszy Debiut 2008 roku oraz Famka 2009 i Famka 2010 dla Zespołu Roku. Kontrowersyjne i nieprzeciętne działania zespołu zaowocowały także dwiema nagrodami Świry 2009 – dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku. W maju 2011 roku zespół zdobył prestiżową nagrodę ESKA MUSIC AWARDS w kategorii Zespół Roku Polska, a w lutym tego roku został uhonorowany aż trzema nagrodami VIVA COMET 2012 w kategoriach: Zespół Roku, Płyta Roku i Artysta Roku dla Wojtka Łuszczykiewicza. Album „Nie obchodzi nas rock” zajął również drugie miejsce w podsumowaniu roku radia RMF FM. W 2015 roku grupa Video zdobyła kolejną statuetkę Eska Music Awards, ponownie w kategorii „Najlepszy Zespół”.

Na czele Video stoi charyzmatyczny wokalista Wojtek Łuszczykiewicz, którego największym atutem jest doskonały kontakt z publicznością oraz pełne szczerości, autorskie teksty. Muzyka Video to przebojowe, jednak nie pozbawiona rockowej surowości kompozycje.

VIDEO tworzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Bartek „Budyń” Szymański, Piotr Kowalewski, Daniel Tyszkiewicz i Paweł Stępień


 

Na uroczystości dożynek uruchomiona zostanie bezpłatna linia MZK z Tomaszowa do Spały i Inowłodza. 

Rozkład dla autobusów MZK – PRZEJAZD BEZPŁATNY

DOŻYNKI SPAŁA – NIEDZIELA 13 września 2015

Odjazd z Tomaszowa Mazowieckiego – przystanek pl. Kościuszki dalej przejazd ulicami: Warszawska, Grota Roweckiego, Spalska do Spały. Przejazd obowiązuje dla obu kierunków jazdy. Po trasie obowiązują wszystkie przystanki.

Tomaszów Maz.

Spała

Spała

Tomaszów Maz.

odjazd godz.:

przyjazd

odjazd

Przyjazd

10:00

10:25

10:30

10:55

10:30

10:55

11:00

11:25

11:00

11:25

11:30

11:55

11:30

11:55

12:00

12:25

12:00

12:25

12:30

12:55

12:30

12:55

13:00

13:25

13:00

13:25

13:30

13:55

13:30

13:55

14:00

14:25

14:00

14:25

14:30

14:55

14:30

14:55

15:00

15:25

15:00

15:25

15:30

15:55

15:30

15:55

16:00

16:25

16:00

16:25

16:30

16:55

16:30

16:55

17:00

17:25

17:00

17:25

17:30

17:55

17:30

17:55

18:00

18:30

18:00

18:25

18:30

18:55

18:30

18:55

19:00

19:25

19:00

19:25

19:30

19:55

19:15

19:40

19:50

20:15

19:30

19:55

20:00

20:25

20:00

20:25

20:30

20:55

21:00

21:25

21:30

21:55

21:30

21:55

22:10

22:25

21:30

21:55

22:10

22:25

DOŻYNKI SPAŁA – SOBOTA 12 września 2015

Tomaszów Maz.

Spała

Spała

Tomaszów Maz.

odjazd godz.:

przyjazd

odjazd

przyjazd

12:00

12:25

12:30

12:55

13:00

13:25

13:30

13:55

15:00

15:25

15:30

15:55

16:00

16:25

16:30

16:55

18:30

18:55

19:50

20:15

 


 

 

Rozkład jazdy PKP na dzień 13.09.2015 r.

W pociągach uruchomionych w niedziele 13.09.2015 r. w ramach Dożynek Prezydenckich 2015 w Spale obowiązuje specjalna oferta cenowa, w której stosowane są zniżki ustawowe.
Ceny biletów:
Łódź Widzew – Spała – Łódź Widzew 13 zł
Koluszki – Spała – Koluszki 7 zł
Tomaszów Maz – Spała – Tomaszów Mazowiecki 3 zł

Łódź Widzew – Koluszki – Tomaszów Mazowiecki – Spała
  REGIO REGIO REGIO REGIO
numer pociągu 12303 22023 22025  
Łódź Widzew o 8:00      
Łódź Andrzejów   8:05      
Bedoń   8:09      
Justynów   8.13      
Gałkówek   8:17      
Żakowice   8:21      
Koluszki   8:26      
  8:36      
Słotwiny   8:40      
Wykno   8:47      
Zaosie   8:52      
Skrzynki   8:56      
Tomaszów Maz.   9:04      
  9:07 11:35 13:25 14:40
Spała p 9:34 12:02 13:52 15:07


 

Spała – Tomaszów Mazowiecki – Koluszki – Łódź Widzew
  REGIO REGIO REGIO REGIO
numer pociągu 22014 22018 22020  
Spała o 10:50 12:15 13:59 17:05
Tomaszów Maz.   11:20 12:42 14:26 17:32
        17:35
Skrzynki         17:41
Zaosie         17:46
Wykno         17:50
Słotwiny         17:58
Koluszki         18:03
        18:13
Żakowice         18:16
Gałkówek         18:21
Justynów         18:25
Bedoń         18:29
Łódź Andrzejów         18:33
Łódź Widzew o       18:40

 


 

PARKINGI

dozynki2015parking-spala

dozynki2015-spala

program-wystepow

Zapraszamy wszystkich do Spały na Dożynki Prezydenckie – wstęp wolny!


 

Skomentuj

Archiwa

Secured By miniOrange