Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Dżem – Legenda polskiego bluesa na koncercie Tomaszowie! (foto)

Dżem – Legenda polskiego bluesa na koncercie Tomaszowie! (foto)
Grudzień 06
12:39 2014

Legenda polskiej muzyki bluesowej, zespół Dżem wystąpił w piątkowy wieczór (5 grudnia) w hali samochodówki w Tomaszowie Mazowieckim.

Dżem obchodzi w tym roku 35 urodziny i to właśnie z tej okazji muzycy wyruszyli w trasę koncertową , na której na szczęście znalazł się Tomaszów.
Zainteresowanie koncertem było ogromne. Bilety rozeszły się jak świeże bułeczki dzięki czemu zgromadziliśmy komplet publiczności – mówią organizatorzy koncertu.

Koncert rozpoczął się około godziny 18:30 występem zespołu Tajm z Sochaczewa, który rozgrzał publiczność rockowymi coverami jak i własną twórczością, w której oprócz siarczystych riffów i dynamicznych solówek usłyszeliśmy nowoczesne brzmienie syntezatorów.

Dżem w Tomaszowie Mazowieckim 05 12 2014_001

Adam Otręba ( gitara solowa), Benedykt „Beno” Otręba – gitara basowa, Jurek Styczyński – gitara solowa, solista Maciek Balcar, Zbyszek Szczerbinski -perkusja, Janusz Borucki –  instrumenty klawiszowe, pojawili się na scenie około godziny 19:30.

Dżem w Tomaszowie Mazowieckim 05 12 2014_005
Koncert rozkręcał się powoli bo grupa zaczęła od mniej znanych kawałków z nowszych płyt, a lekko ospała atmosfera zaczęła się zmieniać kiedy wybrzmiały kultowe utwory jak „Lunatycy”, „Harley mój” czy „Czerwony jak cegła”.

Dżem w Tomaszowie Mazowieckim 05 12 2014_005

Maćkowi Balcarowi, który od 2001 roku świetnie radzi sobie na scenie, stawiając czoła legendzie przedwcześnie zmarłego Ryśka Riedla w śpiewie zaczęła pomagać tomaszowska publiczność. Atmosfera zrobiła się jednak naprawdę gorąca podczas dwóch bisów, w trakcie których usłyszeliśmy “Autsajdera”, “Wehikuł czasu” i “Whisky”.

Dżem w Tomaszowie Mazowieckim 05 12 2014_005

Po ponad dwugodzinnym koncercie wielu z tomaszowian czuło niedosyt. Nie usłyszeliśmy bowiem niektórych kultowych utworów jak – “Paw”, “Mała Aleja Róż” czy “W Życiu Piękne Są Tylko Chwile”, ale z pewnością te chwile spędzone na koncercie Dżemu i tak dla wszystkich będą niezapomniane. W ten piątkowy wieczór zespół zabrał nas bowiem w niezwykłą podróż przez swoją 35-letnią muzyczną historię.

Dżem w Tomaszowie Mazowieckim 05 12 2014_005

 

Foto: Dariusz Kwapisiewicz / Agencja BRANDmedia

Zobacz również

Skomentuj

Archiwa