Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Filia w Tomaszowie zaprasza na studia!

Filia w Tomaszowie zaprasza na studia!
13 marca
12:23 2014

12.03 Uczelnia zorganizowała bardzo huczne drzwi otwarte dla maturzystów i uczniów szkół średnich. Od godziny 9 do 14 w mury Uniwersytetu zawitało kilkuset uczniów szkół średnich z regionu tomaszowskiego. Poznawali specyfikę kierunków Turystyka i Rekreacja, Leśnictwo, Zarządzanie i Administracja, jak również słuchali wykładów oraz uczestniczyli bardzo czynnie w życiu studenckim. Studenci i wykładowcy Filii Uniwersytetu Łódzkiego przygotowali dla przybyłych cała masę atrakcji.

 

Kierunek Leśnictwo promował się wystawą leśną, jak również filmami dotyczącymi lasu i maszyn leśnych.

 

Studenci kierunku Turystyka i Rekreacja, specjalności Turystyka Biznesowa przygotowali targi turystyczne na których przybliżali egzotyczne kierunki. Było stoisko Meksyku, Chin, Francji, Indii, Nepalu, Turcji.

 

Na stoiskach oprócz materiałów reklamowych były olbrzymie ilości jedzenia i napojów charakterystycznych dla prezentowanych zakątków świata.

Na stoisku tureckim można było spróbować chałwy, rodzynek, orzechów i innych przysmaków, na chińskim dominowała herbata, ryż z warzywami duszonymi. Meksyk kusił burrito, tortillą i nachos z pikantnym sosem. Królowały bezalkoholowe drinki wzorowane na  tequili sunrise.

 

Stoisko francuskie proponowało wspólną akcje pisania wielkich kartek pocztowych, malowanie wieży Eiffla, a do jedzenia koreczki serowo-pomidorowe, rogaliki francuskie, oliwki i winogrona oraz pomidorki koktajlowe i creme brulee. Stoisko hinduskie z kolei kusiło bardzo pikantnymi naleśnikami dosa. Można było zrobić sobie także tatuaż z henny oraz doskonale się pobawić podczas epizodów tanecznych.

 

Trudno było znaleźć uczestnika dni otwartych bez szerokiego uśmiechu na twarzy.

 

Dodatkowo dr Blanka Gosik pracownik Instytutu Turystyki i Rozwoju Gospodarczego zorganizowała konkurs wiedzy o regionie – Łódzkie – tutaj mieszkam. Konkurs miał za zadanie sprawdzić poziom wiadomości posiadanych przez maturzystów z zakresu edukacji regionalnej. Przeprowadzony konkurs wykazał, że istnieje potrzeba istotnego nacisku na edukację regionalną w programach nauczania w szkołach średnich.

 

Bank z atrakcyjnymi nagrodami (pobyty w Termach Uniejów, zabiegi w SPA hotelu Magellan, wejściówki na basen hotelu Magellan, rozgrywki paintballowe) rozbili uczniowie II LO i Zespołu Szkół nr 2 również w Tomaszowie.

 

Zwycięzcami konkursu Łódzkie – tutaj mieszkam! zostali:

I miejsce –  Klara Jabłońska – II LO
II miejsce – Aleksandra Kowalczyk – ZSP nr 2
III miejsce – Michał Szadkowski – ZSP nr 2
IV miejsce – Maciej Kabata – II LO i Patryk Kotynia ZSP nr 2
V miejsce – Kamila Włodarczyk – ZSP nr 2
VI miejsce – Sylwia Kuzik – ZSP nr 2
VII miejsce – Marta Pawełkiewicz – ZSP nr 2

 

Filia Uniwersytetu Łódzkiego obchodziła w zeszłym roku swoje piętnastolecie – Tomaszów już od półtorej dekady jest miastem akademickim.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu