Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Fundacja „Pasaże Pamięci” w obronie wielokulturowego dziedzictwa Tomaszowa Mazowieckiego

Fundacja „Pasaże Pamięci” w obronie wielokulturowego dziedzictwa Tomaszowa Mazowieckiego
19 lutego
16:32 2016

W styczniu bieżącego roku została powołana do życia Fundacja „Pasaże Pamięci”, której celem jest ochrona wielokulturowego dziedzictwa Tomaszowa Mazowieckiego oraz wypracowanie nowoczesnych form działalności dydaktycznej, artystycznej i edukacji poprzez sztukę. W skład zarządu Fundacji wchodzą tomaszowianie: Justyna Biernat, Bartłomiej Sęk oraz Karolina Gajek-Szczepanik.

ROJEKT ARCHIWA RODZINNE

Pierwszym projektem Fundacji jest projekt wydawniczy „Archiwa rodzinne” będący zapisem wspomnień tomaszowian na temat ich dawnego, nieistniejącego już miasta. Wszystkich chętnych, a w szczególności osoby starsze, zachęcamy do wspólnych spotkań i rozmów wokół ich rodzinnych zbiorów fotograficznych, historii Tomaszowa i jego okolic.

 

Kontakt w zakresie ww. projektu, mailowy: fundacja.pasazepamieci@gmail.com lub telefoniczny: 695-175-928. Projekt „Archiwa rodzinne” zostanie zamknięty publikacją zebranych wspomnień, natomiast fragmenty reportaży i ich tłumaczeń na język angielski będą sukcesywnie umieszczane na stronie www.pasazepamieci.pl.

 

BAROMETR TOMASZOWSKIEJ KULTURY

Fundacja Pasaże Pamięci zachęca również do wypełnienia anonimowej, wirtualnej ankiety, która pozwoli na zdiagnozowanie naszych wspólnych potrzeb kulturalnych. Barometr Tomaszowskiej Kultury ma na celu nie tylko przyjrzenie się obecnej kondycji kulturalnej miasta, ale również wyznaczenie fundacyjnych działań.

 

Ankieta jest dostępna do dnia 18 marca pod adresem:

ttp://www.survio.com/survey/d/J3O3B0H9U8A2T9K9B.

 

Wyniki ankiet zostaną opublikowane w mediach i prasie.

 

Zdjęcie powyżej pochodzi z 1935 roku i należy do rodzinnych zbiorów Pana Janusza Kamińskiego. Zespół mandolinistek działał w latach trzydziestych XX wieku w Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy św. Tekli. Jedna z mandolin na zdjęciu do dzisiaj gości w domu Państwa Kamińskich. Serdecznie dziękujemy za możliwość wykorzystania zdjęcia, które staje się dla nas symbolicznym pomostem łączącym dawne tradycje z obecną kulturą Tomaszowa Mazowieckiego – mówi Justyna Biernat z Fundacji  „Pasaże Pamięci”

 


 

 

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu