Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

III rodzinny rajd rowerowy im. rtm Witolda Pileckiego

III rodzinny rajd rowerowy im. rtm Witolda Pileckiego
09 maja
17:45 2016

W niedzielę 8 maja Młodzieżowy Dom Kultury zorganizował trzecią edycję rodzinnego rajdu rowerowego, którego celem było upamiętnienie patrona placówki rotmistrza Witolda Pileckiego. Trasa rajdu wiodła z Placu Kościuszki przez Spałę do Konewki i z powrotem do Tomaszowa, gdzie na przystani kajakowej MDK nastąpiło zakończenie rajdu, w którym udział wzięło około 170 osób.

II_rajd_rowerowy_pileckiegoi_0005

Na uczestników rajdu czekały okolicznościowe koszulki z wizerunkiem rotmistrza Pileckiego, ufundowane przez Starostwo Powiatowe, odblaski rowerowe oraz książeczki o Hieronimie Dekutowskim „Zaporze” przekazane przez IPN, a także gorący poczęstunek w postaci grochówki oraz kiełbasek z grilla, które zostały przygotowane prze Restaurację Warka, panią Lenkę oraz MDK.

II_rajd_rowerowy_pileckiegoi_0008

Ponadto można było bezpłatnie zwiedzić bunkry w Konewce i wziąć udział w kwizie wiedzy na temat Żołnierzy Niezłomnych i wygrać książki historyczne. Przedział wiekowy uczestników rajdu był bardzo rozpięty, najmłodsza uczestniczka Kaja Wata miała niespełna trzy latka, z kolei najstarszy uczestnik pan Ryszard Latocha urodził się 80 lat temu.

II_rajd_rowerowy_pileckiegoi_0006

Wśród uczestników rajdu znaleźli się między innymi: Prezydent Miasta Marcin Witko, członek Zarządu Powiatu Leszek Ogórek, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Marta Niemczyk, dyrektor Gimnazjum nr 7 Marek Parada. Licznie reprezentowane było Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, a przede wszystkim całe rodziny mieszkańców miasta i powiatu tomaszowskiego.

II_rajd_rowerowy_pileckiegoi_0001
– Bardzo się cieszę, że dopisała nam i pogoda i frekwencja- mówi dyrektor MDK Tomasz Zdonek- W tym roku rajd odbył się 8 maja, w 71 rocznicę zakończenie II wojny światowej. Dlatego po jego zakończeniu delegacja złożyła wiązankę kwiatów na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Smutnej. Serdecznie dziękuję Komendzie Powiatowej Policji za profesjonalne zabezpieczenie rajdu, Centrum Sportowo- Turystycznemu „Romstom” za pomoc serwisową, Staroście Powiatowemu za ufundowanie koszulek oraz wszystkim uczestnikom rajdu, że wspólnie uczciliśmy pamięć patrona Młodzieżowego Domu Kultury rotmistrza Witolda Pileckiego– podsumowuje Tomasz Zdonek i ma nadzieję, że rajd na stałe wpisze się do kalendarza rodzinnych imprez w naszym mieście.

II_rajd_rowerowy_pileckiegoi_0016

 

 


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu