Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Inauguracja projektów o historii teatru w Tomaszowie Mazowieckim

Inauguracja projektów o historii teatru w Tomaszowie Mazowieckim
16 kwietnia
07:03 2015

Miejski Ośrodek Kultury i O.K. „Tkacz” w Tomaszowie Mazowieckim zapraszają na konferencję prasową inaugurującą dwa projekty teatralne: „Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim” oraz „Krótka historia teatru w Tomaszowie Mazowieckim”. Organizatorzy zapraszają nie tylko na konferencję, ale także na wydarzenia jej towarzyszące.

Konferencja odbędzie się dnia 16 kwietnia 2015 roku o godzinie 17.00 na Placu Kościuszki (w otwartej przestrzeni) lub w Miejskiej Bibliotece Publicznej, Oddział dla Dzieci i Młodzieży (dawny sąd) w zależności od pogody.

Plan spotkania:

16.00 – Happening na Placu Kościuszki
17.00 – Prezentacja celów i założeń projektów „Krótka historia teatru w Tomaszowie Mazowieckim” oraz „Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim”
17.30 – Otwarty panel dyskusyjny „Czy Tomaszów potrzebuje teatru?”
18.00 – Projekcja filmu „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ Króla Kasiarzy” w reżyserii Mieczysława Jahody i Janusza Rzeszewskiego. Projekcja zostanie poprzedzona krótkim wstępem

Projekt „Nie/Pamięć. Teatr w Tomaszowie Mazowieckim” jest realizowany przez O.K. „Tkacz” w terminie 1.04-1.09.2015 roku. Natomiast projekt „Krótka historia teatru w Tomaszowie Mazowieckim” jest realizowany przez M.O.K. w terminie 1.04-16.11.2015 roku.
Oba projekty otrzymały dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: „TEATR 2015 – PROMESA: 250-LECIE TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. EDUKACJA TEATRALNA I PROMOCJA TEATRU”

 

teatr_tomaszow2

Skomentuj

Archiwa

Secured By miniOrange