Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Inowłódz |Pokoleniowe spotkanie w tradycji i kulturze Świąt Bożego Narodzenia

Inowłódz |Pokoleniowe spotkanie w tradycji i kulturze Świąt Bożego Narodzenia
16 grudnia
14:01 2015

15 grudnia w zamku w Inowłodzu odbyło się podsumowanie projektu pt. „Pokoleniowe spotkanie w tradycji i kulturze Świąt Bożego Narodzenia”.

Projekt został przygotowany przez Gminne Centrum Kultury w Inowłodzu, realizowany przez świetlice wiejskie oraz szkoły przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Głównym celem, jaki przyświecał jego organizacji było: zapoznanie z tradycjami i obrzędami Bożego Narodzenia poprzez opowieści starszych osób. Ponadto: rozwijanie wrażliwości u dzieci i młodzieży, profilaktyka, szacunek dla osób starszych oraz integracja międzypokoleniowa.

projekt 007

Projekt poprzedzono zajęciami plastycznymi w świetlicach wiejskich oraz szkołach na terenie gminy podczas których przygotowane zostały piękne stroiki świąteczne. Wzięły one udział w konkursie na „Najładniejszy Stroik Bożonarodzeniowy”, ogłoszonym w dwóch kategoriach wiekowych:
– I kategoria – dzieci w wieku 7 – 12 lat
– II kategoria – młodzież w wieku 13 – 16 lat.
W dniu 14 grudnia komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców:
I kategoria:
I miejsce – Aleksandra Politowska
II miejsce – Lena Bogdan
III miejsce – Zuzanna Sprusińska i Otylia Jackow
Wyróżnienia: Julia Kępa, Gabriela Warczyk, Julia Wrzesińska, Aleksandra Żądło oraz Kacper Śmigiel.

II kategoria:
I miejsce – Weronika Szulc
II miejsce – Weronika Badowska
Wyróżnienie: Barbara Warczyk

Na zakończenie nagrodzeni odebrali z rąk Pana Wójta Bogdana Kąckiego dyplomy oraz wyróżnienia i nagrody za najlepsze miejsca. Po części oficjalnej Pani Genowefa Dziubałtowska z Brzustowa nawiązała do wspomnień z dzieciństwa o dawnych zwyczajach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia. Następnie połamano się opłatkiem oraz wspólnie odśpiewano kolędy. Miłą niespodzianką, szczególnie dla najmłodszych okazała się wizyta Mikołaja, który obdarował słodyczami wszystkich uczestników projektu. Było to radosne, pełne wzruszeń przedświąteczne spotkanie, które wprowadzało do nadchodzących rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

projekt 066

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu