Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Jan Jakub Kolski kręci nowy film „Las, 4 rano” w Tomaszowie Mazowieckim (ZDJĘCIA)

Jan Jakub Kolski kręci nowy film „Las, 4 rano” w Tomaszowie Mazowieckim (ZDJĘCIA)
07 października
19:52 2015

Znany polski reżyser Jan Jakub Kolski od kilku dni wraz z ekipą filmową kręci w Tomaszowie Mazowieckim zdjęcia do swojego nowego filmu “Las, 4 rano” . W filmie zobaczymy m.in. Krzysztofa Majchrzaka i Olgę Bołądź.

Las 4 rano plan filmu Jana Jakuba Kolskiego 07 10 2015_0163-32
Łódź, Mikołajów, Tomaszów Mazowiecki i okolice to plan filmowy najnowszej ekranizacji powieści Jana Jakuba Kolskiego „Las. 4 rano”. Jak mówi sam autor, scenarzysta i reżyser – to „prosta historia o człowieku skazanym na miłość.”

Las 4 rano plan filmu Jana Jakuba Kolskiego 07 10 2015_0164-45

 

Głównym bohaterem filmu jest FORST (w którego wciela się Krzysztof Majchrzak), zamożny, dobrze zorganizowanym człowiek. Nosi markowe garnitury, drogie zegarki i buty. Kiedy go poznajemy, wydaje się królem życia. Któregoś dnia spektakularnie opuszcza korporację w której jest wiceprezesem. Zniszczenia jakie po sobie zostawia nie dają szansy na powrót.

Las, 4 rano kilka lat później. Na wpół zdziczały dziad leśny; zarośnięty, brudny, w łachmanach – żywi się mięsem upolowanej zwierzyny i resztkami jedzenia zbieranymi przez Natę (graną przez Olgę Bołądź) – prostytutkę pracująca „przy drodze”.

Las 4 rano plan filmu Jana Jakuba Kolskiego 07 10 2015_0165-27

 

Znajomość Forsta z Natą zostaje jednak przerwana śmiercią dziewczyny. Wtedy w jego życiu pojawia się niesforna 13-latka, którą gra znana z poprzedniego filmu Kolskiego, „Serce, serduszko”
Marysia Blandzi. Dziewczynka żąda dla siebie opieki.

Foto: facebook.com/las4rano

Foto: facebook.com/las4rano

Jest nas kilkanaście osób; mała ekipa „wariatów” ukryta w lesie. Uciekamy od rutyny produkcyjnej ustalonej dla kina przez ostatnie dziesięciolecie. Ma być nas mało, żebyśmy się dobrze widzieli i słyszeli. Nie będziemy mieli przyczep dla aktorów, hotelu z basenem i trzydaniowych posiłków. Co będziemy mieli zamiast tego? Siebie i pracę. Wykradzione na dwa miesiące: wolność, skupienie, dystans wobec świata polityków i ich histerii czynionych w imię naszego dobra. Chcemy o nie zadbać sami, robiąc poruszający film o samotności, miłości i… nadziei. Oraz o wzrastaniu w człowieczeństwie. Każde wzruszenie w kinie przeniesione do realnego świata – czyni go lepszym.
My, to mieszanina doświadczenia i młodości; zawodowcy z wielkim dorobkiem, obok nich studenci, debiutanci i ludzie początkujący w zawodzie. No i przede wszystkim – aktorzy. Na wyprawę do lasu zgodzili się: Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Marysia Blandzi – team marzeń, mieszanka piorunująca i wyjątkowa. – mówi reżyser filmu Jan Jakub Kolski


SCENARIUSZ: Jan Jakub Kolski, Krzysztof Majchrzak
REŻYSERIA: Jan Jakub Kolski
ZDJĘCIA: Jan Jakub Kolski
DŹWIĘK: Katarzyna Szczerba
SCENOGRAFIA : Paulina Korwin – Piotrowska
KOSTIUMY: Monika Onoszko
CHARAKTERYZACJA: Ewa Pyka

WYSTĘPUJĄ: Krzysztof Majchrzak, Olga Bołądź, Marysia Blandzi , Michał Kowalski

Jan Jakub Kolski reżyser, scenarzysta i operator, syn montażysty Romana Kolskiego, jest jednym z najbardziej cenionych twórców polskiego kina. Znaczną część dzieciństwa (cztery lata między 11. a 15. rokiem życia) spędził w domu swego dziadka, Jakuba Szewczyka, we wsi Popielawy, niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego.
Jego profesjonalna droga do filmu rozpoczęła się w latach 1976–1981, gdy pracował w Ośrodku TVP Wrocław, zaczynając jako pomocnik operatora, a kończąc jako główny reżyser. W latach 1981–1985 studiował na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi. Jako reżyser lub operator zrealizował ponad 20 filmów krótkometrażowych. Największą popularność przyniósł Kolskiemu „Jańcio Wodnik” (1993 r.), w którym główną rolę zagrał Franciszek Pieczka.

Krzysztof Majchrzak
Rocznik ’48. Aktor filmowy i teatralny, muzyk; jeden ze współczesnych mistrzów aktorstwa charakterystycznego; nauczyciel aktorstwa w warszawskiej Akademii Teatralnej. Na początku kariery występował w Teatrze Narodowym. Przez kilkanaście lat należał do zespołu warszawskiego Teatru Powszechnego. Od 1991 jest aktorem warszawskiego Teatru Studio. Zagrał w przeszło 30 filmach i kilkudziesięciu teatrach telewizji, w wielu z nich kreując wybitne role. Współpracował z takimi artystami kina jak: Witold Leszczyński, Jerzy Kawalerowicz, Piotr Szulkin, Filip Bajon.

Wybrane filmografie:
Inland Empire – reż. D. Lynch
Pornografia – reż. J. J. Kolski
Quo Vadis – reż. J. Kawalerowicz
Historia kina w Popielawach – reż. J. J. Kolski
Siekierezada – reż. W. Leszczyński
Yesterday – reż. R. Piwowarski
Konopielka – reż. W. Leszczyński
Ziemia Obiecana – reż. A. Wajda

Olga Bołądź
Rocznik ’84. Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, stypendystka Institut del Teatro w Barcelonie. Występowała między innymi na deskach Narodowego Starego Teatru i warszawskiego teatru Polonia. Do tej pory zagrała w prawie 20 filmach i ponad 11 serialach, w tym w „Czasie Honoru”, „Służbach Specjalnych” i „Na Krawędzi”.

Wybrane filmografie:
Dzień Dobry, Kocham Cię – reż. R. Zatorski
Służby specjalne – reż. P. Vega
Dziewczyna z szafy – reż. B. Kox
Marysia Blandzi
Rocznik 2002. Gimnazjalistka, wokalistka, baletnica, klarnecistka, mistrzyni kyokushin, aktorka. Zadebiutowała w filmie „Serce, Serduszko” Jana Jakuba Kolskiego. Za rolę Maszeńki Maria Blandzi otrzymała Nagrodę Specjalną Jury 3. Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu oraz Nagrodę Publiczności – „Jańcio Wodnik” w kategorii największe odkrycie Festiwalu na XXII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia we Wrześni. Jej kreację docenili także krytycy, którzy uznali ją za najlepszy od lat dziecięcy debiut w polskiej kinematografii.

 

Zdjęcia do filmu kręcone są w Tomaszowie m.in. na terenie dawnego Zakładu Włókien Chemicznych „Wistom” oraz na ul. Luboszewskiej.

 

Foto Dariusz Kwapisiewicz / Agencja BRANDmedia


 

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu