Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Jazz na ulicach Tomaszowa i gospel na placu Kościuszki

Jazz na ulicach Tomaszowa i gospel na placu Kościuszki
26 września
09:07 2020

Nie możesz przyjść na jazz? Jazz przyjdzie do Ciebie! Już w najbliższą sobotę, 26 września zapraszamy na niezapomniane wydarzenie muzyczne z udziałem zespołu Parnas Brass Band.

Artyści pojawiać się będą w różnych miejscach Tomaszowa Mazowieckiego już od godzin porannych. Uliczne występy zakończą koncertem finałowym, który odbędzie się o godz. 17.30 na pl. T. Kościuszki. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale zorganizowane ono zostanie w reżimie sanitarnym.

 

Członkowie Parnas Brass Band w swojej twórczości inspirują się uliczną muzyką nowoorleańskich zespołów dętych. Nawiązują m.in. do tak znanych formacji jak Dirty Dozen Brass Band czy Lester Bowie Brass Fantasy. Są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach. To w tym mieście zadebiutowali ulicznym graniem, skąd po pewnym czasie przenieśli się do Niemiec i Hiszpanii. W skład zespołu wchodzą: Paweł Palcowski (trąbka), Marcin Elszkowski (trąbka), Adam Bławicki (saksofony), Robert Kosiński (puzon), Szymon Klekowicki ‒ najbardziej rozpoznawalny tubista jazzowy w Polsce (helikon) oraz Piotr Budniak (perkusja).

 

Blisko 50 osób, które uczestniczyły w projekcie Miejskiego Centrum Kultury pn. „Śpiewać każdy może!” zaprezentuje się podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 26 września o godz. 18 na pl. T. Kościuszki. Wstęp na koncert jest wolny, ale obowiązywać będą zasady reżimu sanitarnego.

W ramach projektu uczestnicy wzięli udział w bezpłatnych warsztatach, podczas których m.in. uczyli się oswajać tremę, pracowali nad emisją głosu, artykulacją oraz rytmiką, a także poznali formę trzygłosowego śpiewu chóralnego. Efekty tej pracy będzie można usłyszeć w trakcie sobotniego koncertu. Artyści wystąpią pod kierunkiem Beaty  Stasiak, założycielki warszawskiego chóru gospel Soul Connection. Zapraszamy.

Projekt „Śpiewać każdy może” dofinansowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa