Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

W piątek startuje Love Polish Jazz Festival (PROGRAM, BILETY)

W piątek startuje Love Polish Jazz Festival (PROGRAM, BILETY)
14 września
19:10 2021

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wraca do Tomaszowa Love Polish Jazz Festivalu – największa taka impreza w regionie. Tegoroczna, jubileuszowa 5. edycja, zapowiada się bardzo ciekawie. Koncerty festiwalowe odbędą się 17 i 18 września w Arenie Lodowej przy ul. Strzeleckiej 24/26 w Tomaszowie Mazowieckim.

Bilety:

online na biletyna.pl https://biletyna.pl/koncert/Love-Polish-Jazz-Festival/Tomaszow-Mazowiecki

stacjonarnie: w Miejskim Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim przy pl. Kościuszki 18 w godz. 8-16 (od poniedziałku do piątku);

w Skansenie Rzeki Pilicy, ul. Modrzewskiego 9/11 w godz. 10-18 (od wtorku do niedzieli);

w PTT Groty Nagórzyckie, ul. Pod Grotami 2/6 w godz. 10-18 (od wtorku do niedzieli).

 

Koncert odbędzie się w obowiązującym reżimie sanitarnym (co dotyczy m.in. obowiązku zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk oraz zachowania dystansu społecznego).

Organizatorem koncertu jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim.

Szczegółowy program:

17.09.2021 (piątek)

godz. 18.00 – Szymon Mika International & Yumi Ito – recital

Lider zespołu Szymon Mika to jeden z najbardziej utalentowanych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia. Laureat wielu wyróżnień, m.in. zdobywca Pierwszej Nagrody na Międzynarodowym Jazzowym Konkursie Gitarowym im. Jarka Śmietany (2015) oraz Grand Prix Indywidualność Jazzowa na festiwalu Jazz nad Odrą (2012). Zachwyca dojrzałą grą, dopracowanym brzmieniem i profesjonalnym warsztatem. Legendarny amerykański gitarzysta Mike Stern powiedział o Szymonie – „Zachwycający gitarzysta”. Yumi Ito to polsko-szwajcarsko-japońska wokalistka jazzowa, aranżerka i kompozytorka, laureatka słynnego Montreux Jazz Festival. Yumi mieszka w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają do Polski i Japonii. Współtworzy nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata, każdorazowo wzbudzając zachwyt krytyków. W swoich utworach łączy tradycję jazzową z muzyką klasyczną. Na naszym festiwalu Yumi Ito wykona m.in. piosenkę z repertuaru Ewy Demarczyk – Tomaszów.

godz. 20.00 – Jazz Band Młynarski‒Masecki – projekt Płyta z zadrą w sercu

17-osobowy big-band zaprezentuje polski przedwojenny jazz. Muzycy przeniosą nas do czasów, kiedy jazz był synonimem muzyki rozrywkowej najwyższej próby. Artyści doskonale odwzorowują brzmienie przedwojennych orkiestr. Śpiew Jana Młynarskiego przywodzi na myśl dawne warszawskie piosenki uliczne i dansingowe, zaś drugi z liderów, wybitny pianista, Marcin Masecki dopełnia stylistykę starego polskiego jazzu. Jest to projekt pełen pozytywnej energii i wspaniałego swingu. Każdy występ Jazz Band Młynarski‒Masecki to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci. Muzycy zapełniają w Polsce największe sale koncertowe.

18.09.2021 (sobota)

godz. 18.00 – Piotr Schmidt Sextet – Komeda nieznany 1967

Piotr Schmidt to trębacz jazzowy, kompozytor, lider zespołów, wykładowca na Akademii Muzycznej w Katowicach. Zdobywca niezliczonej ilości nagród i wyróżnień. W 2018 roku nagrał płytę Tribute to Tomasz Stańko, o której Wulf Muller (Sony Music) napisał: „To jedna z 10 najlepszych płyt jazzowych 2018 roku na świecie”. Na naszym festiwalu będzie miało wydarzenie szczególne – Piotr Schmidt zaprezentuje – po raz pierwszy w historii – nieznane kompozycje Krzysztofa Komedy z projektu Meine Süsse Europäische Heimat – Moja słodka europejska ojczyzna. Do niedawna wydawało się, że dzieła te bezpowrotnie przepadły, jednak w zeszłym roku w archiwach Biblioteki Narodowej zostały odnalezione oryginalne nuty. O Mojej słodkiej europejskiej ojczyźnie Komeda (znany skądinąd ze skromności i powściągliwego podejścia do swojej twórczości) powiedział, że jest to jego najwybitniejsze dzieło. Teraz, po ponad pół wieku, publiczność będzie mogła podziwiać drugą, nieznaną, część legendarnego projektu Krzysztofa Komedy.

godz. 20.00 – Kuba Badach z Zespołem – Obecny

Tribute to Andrzej Zaucha Kuba Badach to jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych. Dwukrotny laureat nagrody Fryderyka. Kuba Badach na 5. Love Polish Jazz Festival przedstawi swój legendarny projekt, w którym oddaje hołd innemu wielkiemu wokaliście. Andrzej Zaucha, bo o nim mowa, choć nie żyje od 30 lat, to jego interpretacje utworów wokalnych są ciągle obecne w przestrzeni muzycznej i inspirują współczesnych wokalistów. W tytule projektu symboliczne jest słowo – Obecny.


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa