Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kamil Szkopik poprowadził warsztaty fotograficzne w Wyspiańskim

Kamil Szkopik poprowadził warsztaty fotograficzne w Wyspiańskim
29 kwietnia
09:03 2015

W poniedziałek 27 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Tomaszowie Maz. zajęcia prowadził znany nie tylko w Polsce, fotograf tomaszowianin – Kamil Szkopik.

Absolwent Wyspiańskiego już po raz kolejny odwiedził szkołę i poprowadził warsztaty dla młodych fotografów. Jego zajęcia składały się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Wykład zapoczątkował przedstawieniem słynnych fotografów portrecistów, takich jak: Sally Mann czy Steve McCurry.

Przybliżył młodym adeptom fotografii drogę do stworzenia profesjonalnej kampanii. Począwszy od przemyśleń nad projektem powiązanych ze sztuką i dokonaniami mistrzów obiektywu. Powiązał kampanię z kluczowymi zasadami w pracy, które pozwalają na efektywniejszą pracę. Przedstawił trudy pracy fotografa i wyzwania jakim musi sprostać.

Po części teoretycznej zdradził uczniom kilka sekretów pracy w studio, czego efekty można podziwiać na fotografiach wykonanych pod opieką artysty. Zwieńczeniem pracy w atelier była fotografia uczniów fototechnika z Kamilem Szkopikiem.

3

56

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa