Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

„Kartka z Aniołkiem” – finał i werdykt Jury

„Kartka z Aniołkiem” – finał i werdykt Jury
15 grudnia
19:11 2014

Dnia 12 grudnia 2014 roku w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Tomaszowie Mazowieckim odbył się finał tegorocznej edycji konkursu plastycznego „Kartka z Aniołkiem”. Od wielu lat placówka zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu tomaszowskiego do wzięcia udziału w konkursie, którego celem jest rozwijanie wyobraźni plastycznej dzieci i młodzieży, kształtowanie zainteresowań mniej znanymi technikami plastycznymi oraz promowanie idei Fundacji WOŚP wraz z otwartością wobec potrzebujących.

 103984

W tym roku na konkurs wpłynęło 388 prac, które były bardzo różnorodne i pomysłowo wykonane. Nie zabrakło wydrapywanek na podkładzie świecówek, na plastelinie, mozaiki z makaronu czy wyszywanek matematycznych. Salwy śmiechu wśród publiczności wzbudzało pełne dobrego humoru przedstawienie „O smoku, który zmienił jadłospis” w wykonaniu zespołu „Misz- Masz”- laureata Złotej Maski tegorocznych Tomaszowskich Teatraliów. Natomiast do refleksji nad walką dobra i zła zmuszała etiuda teatralna pt. „Po drugiej stronie” w wykonaniu grupy „Horrorek”.

 103987

Laureatów, ich opiekunów oraz zaproszonych gości powitała Anna Zwardoń, dyrektor DOK-u, przypominając ideę otwartości wobec potrzebujących przyświecającą konkursowi „Kartka z Aniołkiem”. Zgodnie z tradycją, wszystkie kartki z aniołkiem trafią na tomaszowski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie za symboliczny datek na rzecz Fundacji zainteresowani będą mogli je nabyć. Nagrody laureatom wręczali: Adam Iwanicki – Radny Rady Miejskiej, Krzysztof Pardej – Radny Rady Powiatu, Agnieszka Biniek – Naczelnik Wydziału Informacji Turystycznej i Promocji Starostwa Powiatowego, Leszek Dąbrowski – Naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Rekreacji. Fundatorami upominków obok DOK-u byli: Starostwo Powiatowe – Wydział Informacji Turystycznej i Promocji Urząd Miasta – Wydział Strategii i Promocji oraz hurtownia METEORA Pani Grażyny Błaszczyk. Wystawę prac pokonkursowych będzie można podziwiać w siedzibie Dzielnicowego Ośrodka Kultury jeszcze w pierwszym tygodniu nowego roku.

 103992

Komisja konkursowa wyłoniła aż 67 laureatów. Jury w składzie: przewodnicząca jury: Bożena Gajda – instruktor plastyk MOK-u, członkowie: Dorota Wieczorek – pedagog ZS nr 8 w Tomaszowie Maz., Iwona Jabłońska – instruktor artystyczny DOK-u, koordynator konkursu plastycznego „Kartka z Aniołkiem”, również opiekun dwóch zespołów teatralnych, które podczas finału zaprezentowały się na scenie.

 103990

Laureatami tegorocznego konkursu zostali:

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA kl. I – III

I MIEJSCE:

1.CELINA MAŁEK – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubochni, op. R.Szczepańska

2. OLIWIA DĄDELA SP nr 13 w Tomaszowie Maz. op. Magdalena Koszada
3. LENA ROSSA Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbara Jankowska

II MIEJSCE:

1.MICHALINA STOŚ Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe, op.Magdalena Sęk
2. IGA LEWANDOWSKA SP nr 12 w Tomaszowie Maz., op. Renata Hajduk
3. MAŁGORZATA MAŁEK Zespół Szkolno – Przedszkolny w Lubochni,op. E. Góra
4.JULIA KOSZUTA SP nr 12 w Tomaszowie Maz. op. Małgorzata Mąkoszewska

III MIEJSCE

1.ALEKSANDRA PORCZYK SOSW w Tomaszowie Maz. op. Dorota Tarka
2.JULIA MILCZAREK SOSW w Tomaszowie Maz. op. Bernardeta Jakubowska

3.MIKOŁAJ MĄCZYŃSKI SP w Smardzewicach, op. Ewa Dąbrowka
4. NATALIA SKORUPA SP w Inowłodzu, op. Jolanta Rodakowska
5.GABRYSIA SMYK Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbara Jankowska
6.IZABELA RUDZKA SP nr 6 w Tomaszowie Maz. op. Ewa Wojciechowska
7. OLIWIER AMBROZIK SP nr 13 w Tomaszowie Maz. op. Elżbieta Wilczak

WYRÓŻNIENIA

1.MAGDA KARASIŃSKA Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbara Jankowska
2.MILENA JANISZEWSKA SP nr 1 w Tomaszowie Maz. op. Ewa Służewska
3.WERONIKA ŚMIAŁEK SP nr 7 w Tomaszowie Maz. op. Ewa Smejda
4.AGATA SUSKA SP w Królowej Woli op. Anna Pawłowska
5. KONRAD PIETRUSZCZAK SOSW, op. D.Tarka, M. Piwowarska-Sipa
6. ŁUKASZ SENYK SOSW w Tomaszowie Maz. op. Jolanta Skonieczna
7. ZUZANNA LINOWSKA Młodzieżowy Dom Kultury op. Barbara Jankowska
8. HANNA KOŚCISTA SP nr 13 w Tomaszowie Maz., op. Anna Kapała
9. NATALIA LUBICKA SP nr 6 w Tomaszowie Maz., op. Emilia Kwaśniak
10. NADIA KUPCZYŃSKA SP w Królowej Woli, op. Marta Marcińczak
11. BERNARD GUDALA SOSW w Tomaszowie Maz., op. Jolanta Skonieczna

W KATEGORII SZKOŁA PODSTAWOWA kl. IV – VI

I MIEJSCE

1.HANIA SĘK SP nr 12 w Tomaszowie Maz., op. Ewa Krupa
2.OLIWIA SYGITOWICZ Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbara Jankowska
3.ZOSIA SĘK SP nr 12 w Tomaszowie Maz., op. Ewa Krupa

II MIEJSCE

1.LILIANA SARNECKA ZS nr 4 w Tomaszowie Maz. , op. Katarzyna Borowska
2. BARTOSZ SPAŁA Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbra Jankowska
3.WIKTORIA WYDRZYŃSKA SP nr 13 w Tomaszowie Maz. , op. Renata Szadkowska
4. JAKUB OŚNIECKI SP nr 13 w Tomaszowie Maz., op. Renata Szadkowska

III MIEJSCE

1.MARTYNA WRONKOWSKA SP nr 1 w Tomaszowie Maz., op. Beata Młynarczyk
2. KATARZYNA ZWOLSKA SP nr 14 w Tomaszowie Maz., op. Mirosława Płacheta
3. JULIA SUSKA SP w Królowej Woli , op. Ewa Godlewska
4. IGA KRAWCZYK ZS nr 4 w Tomaszowie Maz. , op. Katarzyna Borowska
5. NIKOLA PRZYBYŁEK SP nr 1 w Tomaszowie Maz., op. Beata Młynarczyk

WYRÓŻNIENIE

1.JACEK SZYMCZAK SOSW w Tomaszowie Maz., op. Alina Gmaj
2. MATEUSZ MROZEK SP nr 7 w Tomaszowie Maz., op. Urszula Seredyn
3. MARIA GOGÓL ZS nr 4 w Tomaszowie Maz., op. Katarzyna Borowska
4. SANDRA MAKOWSKA ZS nr 4 w Tomaszowie Maz. , op. Katarzyna Borowska
5.KINGA SOŁDON ZS nr 4 w Tomaszowie Maz., op. Katarzyna Borowska
6.IGA GAWARZYŃSKA SP nr 1 w Tomaszowie Maz., op. Beata Młynarczyk
7.SEBASTIAN CICHOCKI SP nr 13 w Tomaszowie Maz., op. Renata Szadkowska
8. IGA WŁODARCZYK SP w Królowej Woli, op. Ewa Godlewska
9. WIKTORIA BINIEK SP nr 14 w Tomaszowie Maz., op. Mirosława Płacheta
10. MARYSIA SĘK SP nr 12 w Tomaszowie Maz., op. Ewa Krupa

W KATEGORII GIMNAZJUM

I MIEJSCE

1.MAGDA SZORTYKA Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbara Jankowska
2.IGA WUJEK Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbara Jankowska

II MIEJSCE

1.ZUZANNA KRAKOWIAK Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbara Jankowska
2. ANNA BIDA GIMNAZJUM NR 3 w Tomaszowie Maz., op. Marzena Zwolska
3. WERONIKA PIOTROWSKA GIMNAZJUM NR 7 w Tomaszowie , op. A. Bieniek

III MIEJSCE

1. EMILIA FIJAŁKOWSKA ZS nr 4 w Tomaszowie Maz., op. Katarzyna Borowska
2. ELIZA KLAG GIMNAZJUM NR 3 w Tomaszowie Maz., op. Marzena Zwolska
3. KRZYSZTOF KOPEĆ SOSW Tomaszów Maz., op. Marzanna Sławińska
4. ZUZANNNA LENARCZYK ZS nr 4 w Tomaszowie Maz., op. Katarzyna Borowska
5. KINGA BIELAS ZS nr 8 w Tomaszowie Maz. , op. Ewa Wojciechowska
6. MARIUSZ STASZEWSKI SOSW w Tomaszowie Maz., op. Marzanna Sławińska

WYRÓŻNIENIE

1.HANNA GÓRA GIMNAZJUM NR 3 w Tomaszowie Maz., op. Marzena Zwolska
2. JUSTYNA KARP GIMNAZJUM NR 3 w Tomaszowie Maz., op. Marzena Zwolska
3.MAGDALENA POPIOŁEK ZS NR 4 w Tomaszowie Maz., op. Łukasz Jasiński
4. KLAUDIA WOJCIECHOWSKA GIMNAZJUM w Zawadzie, op. Barbara Chmielnicka

W KATEGORII SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

I MIEJSCE

AGNIESZKA GOGÓL Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbara Jankowska

II MIEJSCE

MICHALINA JABORSKA Młodzieżowy Dom Kultury, op. Barbara Jankowska

III MIEJSCE

JUSTYNA PAWLIK III Liceum Ogólnokształcące w Tomaszowie Maz., op. Joanna Kosior

WYRÓŻNIENIE

ANNA BERENDZIK SOSW w Tomaszowie Maz., op. Dorota Tarka
KATARZYNA ŻÓŁTOWSKA ZS nr 3 , Tomaszowie Maz. op. Elżbieta Miloradović.

Źródło” www.tomaszow-maz.eu

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa