Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kazimierz Kowalski z operą w Tkaczu. Gościem specjalnym Weronika Marczuk. (zdjęcia)

Kazimierz Kowalski z operą w Tkaczu. Gościem specjalnym Weronika Marczuk. (zdjęcia)
30 stycznia
09:46 2014

29 stycznia w sali widowiskowej Ośrodka Kultury Tkacz odbył się koncert „Spotkanie z Muzyką Poważną” gwiazd Polskiej Opery Kameralnej pod dyrekcją Kazimierza Kowalskiego.

 

W trakcie imprezy zorganizowanej przez wiceprzewodniczącego Komisji Kultury Sejmiku Województwa Łódzkiego Andrzeja Barańskiego przy wsparciu Ośrodka Kultury Tkacz, i prezydenta miasta Rafała Zagozdona, przypomniane zostały najpopularniejsze fragmenty z takich dzieł operowych jak „Carmen”, „Straszny Dwór”, „Tosca” „Księżniczka Czardasza” czy „Skrzypek na Dachu”.

Arie przy akompaniamencie prof. Akademii Muzycznej w Łodzi, Ewy Szpakowskiej w iście mistrzowskim wykonaniu Małgorzaty Kulińskiej, Małgorzaty Kustosik, Andrzej Niemierowicz i Kazimierza Kowalskiego wysłuchało około 150 miłośników klasyki.

Gościem specjalnym na zaproszenie dyrektora opery, była Weronika Marczuk, znana m.in. jako jurorka w „You Can Dance – Po prostu tańcz” czy współprowadząca „Miasto Kobiet” w TVN style. Pani Weronika z pochodzenia Ukrainka za namową Kazimierza Kowalskiego zaśpiewała acapella, fragment ukraińskiej dumki powodując na sali gromkie brawa.

Wstęp na koncert był wolny, jednakże adresowany do seniorów, którzy mieli pierwszeństwo w otrzymaniu wejściówek.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa