Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Kiermasz świąteczno- noworoczny w „emdeku”

Kiermasz świąteczno- noworoczny w „emdeku”
17 grudnia
20:26 2014

W dniach 15- 16 grudnia Młodzieżowy Dom Kultury już po raz trzeci zorganizował kiermasz świąteczno- noworoczny, który wprowadził tomaszowian w rodzinną i ciepłą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Kiermasz_MDK_Tomaszów_003

Na placu „emdeku” przy ulicy Mościckiego ustawiono stoiska z świątecznymi upominkami, które zostały wykonane przez pracowników i wychowanków placówki oraz panią Kasię, mamę 15 letniej Paulinki Szafirskiej, a pieniądze uzyskane ze sprzedaży wspomogą jej rehabilitację.

Kiermasz_MDK_Tomaszów_023

Ponadto swoje ozdoby świąteczne oferowały Warsztaty Terapii Zajęciowej z ulicy Polnej i Farbiarskiej oraz wolontariusze z Fundacji „Arka Nadziei”. Również można było nabyć choinki różnej wielkości oferowane przez Ogrody „Perełka”. W tym roku podczas kiermaszu pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zbierali odzież męską dla osób przebywających w nowej noclegowni przy ulicy Farbiarskiej. Zbiórka okazała się niezwykle udaną inicjatywą, ponieważ uzbierano kilkanaście worków z odzieżą.

Kiermasz_MDK_Tomaszów_003

Uczestnicy kiermaszu częstowani byli pysznym bigosem przygotowanym przez Restaurację Adwena oraz równie smaczną grochówką ugotowaną przez Restaurację Mazowiecką, a także chrupiącą kiełbaską z grilla. Mimo niesprzyjającej aury „emdek” był chętnie odwiedzany przez wielu zarówno młodszych, jak i starszych mieszkańców naszego powiatu, którzy wspólnie śpiewali świąteczno kolędy i pastorałki.

 Kiermasz_MDK_Tomaszów_002

Na profesjonalnie przygotowanej scenie przez Pana Pawła Bińka swoje talenty artystyczne zaprezentowali: wokaliści z pracowni muzycznej przygotowani przez: Annę Grabek, Łukasza Borońskiego i Kasię Rychlik, młodzi tancerze z zespołu AFERA prowadzonego przez Monikę Sakturę oraz grupa dzieci przygotowana przez Marzeną Szczechowicz- Błaszczuk, a także dzieci z Akademii Małolata, którą opiekuje się Renata- Rej- Rudzińska. Można było posłuchać także kolęd w języku francuskim, które zostały przygotowane przez Ewę Kononienko- Pawlas. W świątecznym repertuarze zaprezentowały się także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12 przygotowane przez: Monikę Bińczyk i Renatę Hajduk oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z ulicy Polnej przygotowani przez Annę Grabek. Do odwiedzenia „emdeku” zapraszał pogodny Święty Mikołaj, z którym chętni mogli sobie zrobić zdjęcia

Kiermasz_MDK_Tomaszów_010

Kiermasz_MDK_Tomaszów_024

Kiermasz_MDK_Tomaszów_014

                – Cieszę się, że tegoroczny kiermasz przyciągnął wielu tomaszowian, pomagających w rehabilitacji Paulinki. Z kolei zebrana odzież na pewno będzie bardzo przydatna dla osób korzystających z noclegowni. Mam nadzieję, że kiermasz organizowany przez naszą placówkę powoli staje się miejską tradycją, a korzystając z okazji życzę wszystkim mieszkańcom powiatu tomaszowskiego i przyjaciołom „emdeku” zdrowych, spokojnych i pogodnych Świat Bożego Narodzenia- powiedział pomysłodawca kiermaszu, dyrektor MDK Tomasz Zdonek.

Kiermasz_MDK_Tomaszów_028

Kiermasz_MDK_Tomaszów_026

Za pomoc w przygotowaniu kiermaszu Młodzieżowy Dom Kultury serdecznie dziękuje: Arce  Nadziei, warsztatom Terapii Zajęciowej z ulicy Polnej i Farbiarskiej, Parkowi Linowemu nad Pilicą, Restauracji „Mazowiecka”, Restauracji „Adwena”, Pawłowi Bińkowi, studiu reklamy KumArt, wolontariuszom z II LO i schroniska dla bezdomnych zwierząt, nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 12, pracownikom Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz właścicielom Ogrodów „Perełka”. 

Kiermasz_MDK_Tomaszów_006

Kiermasz_MDK_Tomaszów_008

Źródło: MDK w Tomaszowie Maz.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu