Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Komiksowy Tomaszów

Komiksowy Tomaszów
14 sierpnia
23:39 2014

Miejska Biblioteka Publiczna / Oddział dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Pl. Kościuszki 18 serdecznie zaprasza wielbicieli komiksu na spotkanie, które odbędzie się w czwartek 28. sierpnia w godzinach od 10,00 do 16,00 przed budynkiem a w razie deszczu wewnątrz biblioteki.

PLAKAT WYSTAWY A4

W tym dniu, wspólnie z miłośnikami opowieści obrazkowych na całym świecie, obchodzić będziemy :

Międzynarodowy Dzień Publicznego Czytania Komiksów.

Zapraszamy wszystkich fanów gatunku na :

– Spotkanie, prezentacja i wymiana własnych kolekcji

– Czytanie komiksów na żywo

– Zajęcia plastyczne dla dzieci : narysujemy komiks o pannie na niedźwiedziu (legenda o herbie naszego miasta)

– Wystawę „Komiksy Huberta Ronka” w sali wystawowej Biblioteki (wystawa czynna będzie od.20.08do 15.09 )

Ponadto zapraszamy w czwartek 04.września na :

– Wernisaż wystawy „Komiksy Huberta Ronka” który odbędzie się o godz.17,00

– warsztaty komiksu dla dzieci , które poprowadzi Hubert Ronek o godz.12,00

Czytelniku, sięgnij po komiks i rozsiądź się wygodnie z nami w miejscu publicznym. Niech postronni widzą i zazdroszczą lektury! Przekonajmy ich że , że komiks to pełnowartościowa książka, która jest doceniana przez krytyków literatury i sztuki. 

 

Hubert Ronek

Ur.: 24 października 1979 , Tomaszów Mazowiecki

 

Z wykształcenia mgr sztuki (IWA UMCS w Lublinie; specjalizacja malarstwo) oraz filologii polskiej. Współpracuje na zasadach freeleance z agencjami reklamowymi i wydawnictwami. Realizował projekty m.in. dla ERA, Nestle, Noble Bank, Skrivanek. Autor komiksów i ilustracji dla takich wydawnictw jak: WSiP, Egmont Polska, Media Service Zawada, Epideixis. Publikuje w wielu czasopismach komiksowych oraz dziecięcych (Świat Komiksu, Znakomiks, AQQ, MixKomiks, Hop i Siup, Kumpel, Victor Junior). Jest współautorem kilku wydanych na polskim rynku albumów komiksowych: Kraina Herzoga, Ziarnko Prawdy, Dom Żałoby, Henryk i Bonifacy. Brał udział w prestiżowych antologiach Wrzesień i Człowiek w Probówce wyd. Egmont. Był rysownikiem programu „Szkoła bez przemocy” pod patronatem Prezydenta RP, oraz „Dziecko w sieci” (pięć części komiksu Sieci@ki) Fundacji Dzieci Niczyje, Grupy TP i Naszej Księgarni. Pomysłodawca i współorganizator wielu imprez komiksowych, np. „TRACH!” w Lublinie. Otrzymał nagrody: za rysunek w II konkursie ŚK i Tenbitu; wyróżnienie w konkursie „Magia i Technika”, główną nagrodę w konkursie TVP i Universal „Oswoić Hulka”.

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa