Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Koncert Charytatywny na rzecz dzieci autystycznych z udziałem pary prezydenckiej

Koncert Charytatywny na rzecz dzieci autystycznych z udziałem pary prezydenckiej
09 września
09:21 2015

Koncert charytatywny na rzecz dzieci autystycznych z udziałem pary prezydenckiej odbędzie się 12 września w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim (ul. Jana Pawła II 64/66)

Każde dziecko ma specyficzne potrzeby sensoryczne, które z upływem czasu zmieniają się. Terapia integracji sensorycznej określana jako ”naukowa zabawa” pomaga w rozwiązaniu problemów w rozwoju. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci z trudnościami w uczeniu się, ale z powodzeniem stosuje się ją także w przypadku niepełnosprawności intelektualnej i ruchowej, autyzmu i innych zaburzeń. Dzieci na zajęciach są huśtane, kręcone, toczone, wspinają się, skaczą, jeżdżą zapewniając ruch całego ciała. Zorganizowanie takiego miejsca jest z pewnością dużym przedsięwzięciem. Jest również wielką szansą dla dzieci na lepszy rozwój i pełniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie – mówi Marta Niemczyk Dyrektor Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Tomaszowie Mazowieckim

W trakcie koncertu zbierane będą fundusze na utworzenie sali rehabilitacyjnej dla dzieci autystycznych. Bilety-cegiełki można nabyć w ORDN. Impreza startuje o 17 festynem integracyjnym. O 18 rozpocznie się natomiast koncert. W jego ramach wystąpią dzieci ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci z Autyzmem „ISKIERKA”, wystąpi również Agnieszka Chrzanowska. Na zakończenie odbędzie się aukcja.

Honorowy patronat nad Koncertem Charytatywnym objęła małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.

plakat-koncert-ordn2


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu