Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Koncert Piwnicy pod Baranami oraz rozpoczęcie kwesty cmentarnej

Koncert Piwnicy pod Baranami oraz rozpoczęcie kwesty cmentarnej
21 października
09:34 2021

Koncert kabaretu Piwnicy pod Baranami poświęcony pamięci Ewy Demarczyk oraz rozpoczęcie 24. Kwestii Cmentarnej to wydarzenia, które 28. października o godz. 19:00 odbędą się w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Animacji Społecznej przy ul Farbiarskiej.

Koncert będzie subtelnym hołdem złożonym zmarłej rok temu artystce przez przyjaciół z Piwnicy pod Baranami i przez Tomaszów, miasto – symbol nostalgicznych, intymnych powrotów, który tak wiele jej zawdzięcza. Podczas koncertu usłyszymy piosenki Ewy Demarczyk w wykonaniu jej piwnicznych przyjaciół oraz najsłynniejsze pieśni i hymny z okresu 65 lat działalności Piwnicy. Wydarzenie wpisuje się w obchody 50-lecia działalności kulturalnej Arkad.

Organizatorami koncertu są: Galeria Sztuki Arkady oraz Towarzystwa Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego. Impreza jest współfinansowana przez Samorząd Województwa Łódzkiego, nad którą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Zaproszenia dostępne w siedzibie Galerii Arkady przy ulicy Rzeźniczej.

Przed rozpoczęciem koncertu Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego rozpocznie tegoroczną 24. Kwestę „RATUJMY GROBY ZASŁUŻONYCH TOMASZOWIAN”. Tym razem kwesta zostanie przeznaczona na renowację grobu Stanisława Laskowskiego. Grób wpisany do ewidencji grobów weteranów walk o wolność i niepodległość Polski pod nr 2058 i zlokalizowany jest na Cmentarzu Rzymsko-Katolickim przy ul. Smutnej.

UWAGA: do 26. 10. 2021 r. TPTM przyjmuje zgłoszenia chętnych do udziału w tegorocznej kweście. Zgłoszenia przyjmuje p. Antoni Smolarek – Przewodniczący Zarządu TPTM, tel. 660975201, e-mail tptm.mail@gmail.com


Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu