Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

Konkurs historyczny ŻOŁNIERZE WOLNOŚCI w „emdeku”

Konkurs historyczny ŻOŁNIERZE WOLNOŚCI w „emdeku”
09 stycznia
14:07 2015

Młodzieżowy Dom Kultury im. rtm Witolda Pileckiego zaprasza uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Tomaszowa Maz. do wzięcia udziału w konkursie tematycznym „Żołnierze Wolności”.

W tym roku zasadniczym celem konkursu będzie upamiętnienie 70 rocznicy zakończenia II wojny światowej. Konkurs organizowany jest cyklicznie od 2010 roku, a jego podsumowanie odbywa się na przełomie lutego i marca, ponieważ 01 marca w Polsce obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” (patron MDK rtm Pilecki był jednym z nich). Patronat honorowy nad konkursem objęli: Biuro Edukacji Publicznej IPN oraz Społeczny Instytut Wydawniczy ZNAK, które ufundują nagrody dla laureatów konkursu.

Zadaniem konkursowym jest napisanie pracy na następujący temat:

Szkoły podstawowe: Przedstaw sylwetkę jednego z bohaterów z czasów II wojny światowej, który może być przedstawiany jako wzór patriotyzmu we współczesnych czasach. Uzasadnij swój wybór.

Szkoły gimnazjalne: Rzymski mówca i polityk Cyceron powiedział, że „historia jest nauczycielką życia”. Przedstaw wybrane przez Ciebie wydarzenia z czasów II wojny światowej, które nie mogą zostać zapomniane. Uzasadnij swój wybór.

Prace wraz z metryczką (mię i nazwisko, szkoła oraz dane nauczyciela- opiekuna nr telefonu) należy składać do 17 lutego w sekretariacie MDK przy ulicy Mościckiego 3 w godzinach 08.00- 18.00.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej (kamienica rodziny Knothe) 27 lutego 2015 roku z udziałem: żołnierza Armii Krajowej oraz przedstawiciela Instytutu Pamięci Narodowej i zostanie wzbogacone programem artystycznym.

foto: Materiały organizatora

 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu