Tomaszów Mazowiecki

Aktualności

„Listy z Getta” z kompletem widzów i dwoma dodatkowymi spektaklami (ZDJĘCIA)

„Listy z Getta” z kompletem widzów i dwoma dodatkowymi spektaklami (ZDJĘCIA)
11 września
22:30 2015

9 i 10 września w pofabrycznym lofcie przy ul. Zgorzelickiej 27, po raz kolejny pokazano „Listy z getta” w reżyserii Kariny Góry i scenografii Małgorzaty Jochan. Początkowo planowano tylko dwie odsłony przedstawienia jednak zainteresowanie było bardzo duże i zdecydowano, by zagrać dodatkowe dwa spektakle.

4 odsłony z kompletem widzów to niebywały sukces. Przypomnijmy, że premiera „Listów z getta” miała miejsce 31 lipca 2015, a spektakl powstał w ramach projektu, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, „Nie/Pamięć Teatr w Tomaszowie Mazowieckim”, którego koordynatorką była Justyna Biernat

Wielkie brawa należą się aktorom-amatorom, którymi są uczniowie tomaszowskich szkół. Głównie Szkoły Podstawowej Nr 1, I i II liceum. Bardzo dobrze poradzili sobie z trudnym tematem holokaustu, bowiem „Listy z getta” to spektakl inspirowany prawdziwą historią tragicznej miłości tomaszowskiego Żyda Izraela Aliuche „Lutka” Orenbacha do Edith Blau, w czasach niemieckiej okupacji, podczas II wojny światowej.

Więcej na temat spektaklu: https://tvtomaszow.pl/spektakl-listy-z-gettaponownie-w-tomaszowie/

 

Foto: Dariusz Kwapisiewicz/Agencja BRANDmedia


 

Skomentuj

Jakość powietrza w Tomaszowie

Archiwa

Ułatwienia dostępu